| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei s-au certat azi si cred ca se ajunge la ceva mai rau, tata e plecat si a zis ca vine el acasa sa vorbeasca fata in fata, ei nu vad ca eu sufar cel mai mult acum Mamei i-a venit rau, o doare capul, batai mari de inima. Ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau de situatia alor tai si de frica care iti stapaneste sufletul.
Sunt situatii cand cei mari nu isi dau seama cat suferiti voi copilasii.
Poate este bine sa vorbesti cu ei, cand vine ianpoi tatal tau, sa plangi si sa le arati cat iti este de frica.
Au nevoie sa vada asta, ca sa realizeze cat de mult te afecteaza.
Si cine stie, poate le si salveaza casnicia!

| Clorox a răspuns:

Am trecut prin asta cand aveam 4-5 ani, o sa fie bine, ti-o garantezwinking

| JusTPauL a răspuns:

Nu prea ai multe variante, incearca sa o linistesti momentan. Iar mai apoi vezi care este problema dintre ei si poate ii poti ajuta intr-un fel.
Mare lucru nu poti sa faci, in multe familii se intampla asta.

| danni3l a răspuns:

Din ce cauza s-au certat?

| Stephanie20 a răspuns:

Of imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta. Capul sus totul o sa fie binehappy
Incearca sa ii incurajezi pe amandoi ca totul o sa fie bine, incearca sa-i impaci. happy Spune-le ca suferi pe motivul asta, nu e tocmai placut sa suferi din cauza certurilor din familie.
Descarca-te, ai grija de parintii tai! Sprijina-i, ajuta-i sa se reuneasca din nou. happy
Succes si imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta