| roxy24 a întrebat:

Incep prin a spune ca am o relatie de un an.Problema este ca de la un timp prietenul meu se comporta urat cu mine, tipa la mine fara motiv desi nu i-am gresit niciodata.Eu l-am intrebat daca vrea sa continuam si mi-a zis ca da, acum nu stiu ce sa cred.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Olldcs_Ana_1997 a răspuns:

Si eu cred la fel...(s-a plictisit) nu tine la tine poate te foloseste...nu e bine sa pui mult suflet la relati ca dupaceea o sa te trezesti cu ochii in soare straight face oricui i s-a intamplat

6 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Buna Roxy!
Ti-a dat un raspuns afirmativ ca mai vrea sa continuati. Bunn, dar tind sa cred ca nu este suficient. Intr-o relatie totul tine de comunicare. Asadar, intr-o buna zi cand este mai "linistit", poti incepe chiar tu prin a-l intreba daca e ceva ce-l nemultumeste. Doar asa iti poti da seama daca intr-adevar mai vrea sa fie cu tine sau nu. Ceva se intampla cu el.
Bafta!

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca deja s-a plictisit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asa se discuta depre realtia voastra, parca ar fi intrebari prin care se raspunde Da sau Nu, ce facem aici, chestionare? Trebuie sa purtati o discutie linistita in care sa-i spui ceea ce te linisteste, de ce anume are acele porniri si ce anume schimbari ar trebui aduse ca relatia voastra sa continue, succes!

| kitten95 a răspuns:

Poate nu ii mai place de tine sau a aflat cv ce nu ii place si vrea sa te dea la o parte. daca sunteti impreuna de 1 an, atunci ar cam trebui sa-i poti spune cu tupeu sau sa il intrebi ce il doare si sa-ti raspunda sincer. eu zic sa ii dai putin timp(singur) ca sa isi dea seama k ii e mai bine cu tinehappy

| luncasu a răspuns:

Cred ca s-a plict de u

| Ninussu a răspuns:

E plictisit. Ori a vazut pe altcineva si i s-a pus pata, ori are probleme si vrea sa te indeparteze. Sfatul meu ar fi sa discutati serios si sa iti spune clar ce isi doreste. Iti spun sincer ca nu are rost sa continui in cazul in care nu se schimba. suferi degeaba. Mult succes!