| Dingoz a întrebat:

Ma simt pur si simplu dezgustat. Am 17 ani si de cand ma stiu il credeam intotdeauna pe tata un om extrem de cinstit. Dar se pare ca nu este asa. L-am vazut cu propriii mei ochi. Totul a fost acum 2 zile, cand o veche prietena de familie a venit in vizita pe la noi. De cand eram mic mi se paruse ca ea si tata ar avea ca un fel de,, conexiune", insa nu am spus nimic. In fine, in seara aceea mama era plecata pana la bunica sa ii duca ceva, iar eu eram la mine in camera, pana mi se facuse sete si am vrut sa ma duc in bucatarie sa imi iau ceva de baut. Cand am ajuns in living l-am vazut pe tata cu tipa aia. Nu mi-a venit sa cred... Intr-un moment de neatentie al ei, l-am vazut cum i-a mutat regina si calul. Ea avea majoritatea pieselor lui negre si astfel el ar fi pierdut daca nu ar fi trisat! Nu o sa-l mai pot vedea cu aceiasi ochi. Ce credeti? Ar trebui sa ii spun mamei?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ar trebui sa-i arunci manusa in fata lui!

| Fatamuntilor a răspuns:

Inafara faptului ca doi amici jucau sah la voi acasa ai mai observat ceva suspect? Erau imbracati sumar?
Ii spui tatalui la discutie,, ca intre barbati'' ca nu frumos ce a facut.
Pe mama o lasi deocamdata in pace!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, e intr-adevar grav. Spune-i direct lui in fata - Ba tata, ai o tipa buna, esti singur cu ea ca mama nu e acasa si tu joci sah? Nu esti bun de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate aşa îi face şi mamei tale.
Mută regina în cal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca mama ta este complice, nu are rost sa -i spui.In prezenta ei este stanjenit, nu ii ies cartile..Au cazut de acord ca mama ta sa plece de acasa, ca el sa poata face mutarea decisiva. Familie de hoti! Sunteti evrei?

| Armenianeek a răspuns:

Viata ta va merge inainte, chiar daca aparentele insala sad imi pare rau