| Elina2000 a întrebat:

Maine este ziua surorii mele mai mci ce implineste 9 ani.Ce cadou sa-i dau/fac as vrea sa fie ceva creativ!

Răspuns Câştigător
| aki4miki a răspuns:

Pai ceva cu poze cu voi, un exemplu ar fi sa cumperi o agenda groasa in care sa pui cateva poze cu voi si sa notati impreuna amintiri cu voi, poate fi si un jurnal pentru ea. sau chiar un jurnal pentru amandoua. Oricum bafta si LMA surorii tale happy.

8 răspunsuri:
| LarisaDragomir a răspuns:

Eu una i-as lua o carte, dar sa nu incerci cu povesti nemuritoare pentru ca deja s-a plictisit de ele, crede-ma la ziua mea de 9 ani numai carti cu povesti am primit si poate ca m-as fi bucurat daca nu le stiam pe de rost.
Daca ii plac papusile si chestiile de genul,ia-i o trusa de machiaj pentru copii.
Ii poti face o surpriza cu un jurnal cu paginii si o coperta dragute,dar sa fie cu cheita,asa s-ar simti ea mai in siguranta.
Ii mai poti lua si un set ceva mai mare de acuarele, cu pensule, culori, un bloc de desen, etc.
Bafta!

| andru10best a răspuns:

Un joc electronic, sau un monopoly, un puzzle cu 100 de piese, o carte frumoasa.

| AndyAndrey35 a răspuns:

PPăi ea ce şi-ar dori? Dacă este sora ta înseamnă că o cunoşti, şi ştii ce îi place. Cumpărai ceva util, practic, creativ şi în acelaşi timp şi plăcut. Cumpărai ceva pe care îi place nespus de mult, de exemplu dacă poţi cumpăra nişte haine de ultimul trend pentru ea. De obicei fetelor acestea vârsta sunt în le plac să impresioneze şi să fie în centrul atenţiei (la fel ca noi). Poţi să-i cumperi o ţinută de care crezi că toţi colegi ar admira-o:
http://www.bizrice.com/......lothes.jpg
http://www.lulusoso.com/......othing.jpg
http://babystylista.com/wp-content/uploads/2011/11/Fashionista.jpg
Ceva similar;)
Bafta, si La Multi Ani sa aiba noroc si o copilarie cat mai frumoasa (cat mai o are), pentru surioara ta! >:D< :D

| bunicisibuni a răspuns:

O carte, un tricou care să aibă un mesaj gen: ''Ești sora mea preferată'' sau jucări.

| LLLLLccccCCCcccCCC a răspuns:

Eu zic sai cumperi niste papusi barbie sau firme din astea o rochie sau o fusta ceva care ii va atrage atentia si o ciocolata milka sau nu stiu...O papusa mare sau ceva puzzle happy Un kit pentru copii pentru a-si face accesorii gen cercei, bratari sau lantisoare.

| 33stefy21 a răspuns:

Cv. de pluus

| justAnne12 a răspuns:

Ăă.poate nu este chiar cine ştie ce,dar pun pariu că îi va plăcea. un jurnal. ştii tu,care să fie colorat,aşa cum le plac fetiţelor. îi vei explica (,) că în el va putea scrie orice doreşte,şi va putea scrie zi de zi,fără ca nimeni să se uite în jurnalul ei. este strict secret, şi doar ea va putea avea acces la el. pe scurt, îi explici cum vine treaba cu jurnalele, iar eu cred că va fi încântată, pentru că este ceva "misterios"pentru ceilalţi.
La mulţi ani!