| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Maine va fi ziua mamei mele.Nu stiu ce sa ii cumpar straight face o sa ii fac comanda de un tort. Dar de care? ce sa faca pe el? Si ce sa ii mai cumpar? Am 200 de lei adica 2 milioane.Hlpp me plz.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

De ce cumperi un tort, cand poti sa-l faci singura, foarte repede si mult mai ieftin si gustos? Daca-l faceai singura, ar fi putut juca rolul unui cadau. Te-ai trezit cam tarziu! Mamele, nu mai pun asa de mult pret pe cadouri, doar pe cele sentimentale.albume de familie, filmulete, un glob de cristal cu fotografia dansei, a voastra.

16 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Poti sa ii cumperi de la cofetarie tort tiramisu costa 28 de lei. poti sa ii iei cadou un ruj; sau un stick; un deodorantfa costa 8 lei.sau o cutie de ness sau o punga de cafea; oje; tigarii depinde ce preferinte are; un vin rosu; o carte daca citeste; un cd daca asculta muzica; un film daca aveti dvd; o caciula; un fular; manusi; un dreste orientezi de ce are nevoie. o ciocolata milka; sau o cutie de bomboane

| AddaXD a răspuns:

Pai ii poti lua tortul cu fructe, frisca, vanilie, din astea (daca ii plac fructele) si fructele le poti pune de care sti ca ii plac si pe langa asta ii poti lua de exemplu o felicitare si pe langa poti si ceva ce ii place (haine, un ghiveci cu flori...nu stiu ce sti u ca ii place big grin)

| adutzadragutza a răspuns:

Pai pe torti poti sa il comanzi in forma de inimioara si cu ornamentte cu inimioare, si scrii pe el la multi ani mami si pui sus lumanerele cu varsta ei. Si ca un cadou poti sa ii ei flori sau o florea in glastra, va fi mai multumita pentru ca se tine mai mult, sau poti sa ii iei un parfum mai scump dupa cum ii plke si florea, sau potii sa ii ei ceva din argint ca iti ajung banii de toate. La multi ani pentru ea. Sper ca te-am ajutat! funda

| Onutzyk a răspuns:

Ia un tort de un kg [e in jur de 30-40 de lei] pe care sa scrie "La multi ani, mama!"
Cadou iti poti cumpara un parfum, niste cercei / o bratara/ un colier, etc si un buchet de flori.

| pinguinuVerde a răspuns:

Buna. Pai, o mama ar fi fericita daca ai fi alaturi de ea, ai asculta`o si ai iubi`o si ar fi un cadou nespus de mare.happy Dar daca tu vrei sa-i iei un cadou, si zici ca faci comanda de un tort, e bine si asa. Poti sa o intrebi ce gusturi are si poate fi un tort de ciocolata, frisca sau ce`i place ei. Poti sa scrii pe el ``La multi ani!`` si intr-un colt sa scrie ``Te iubesc``. Sau ``cu drag...``
Daca este fana a florilor, te poti duce la o florarie sa-i iei niste lalele, trandafiri, albastrele sau un kaktuz. Ii poti lua un parfum femeiesc dulce dintr`un supermarket, sau poate sti tu de unde vrei sa-i iei. Ii poti cumpara o felicitare, presupun ca nu costa mult una. pe care ii poti scrie o poezie frumoasa de pe net, sau chiar facuta de tine. Ori poti sa-i cumperi un lantisor cu numele ei sau o bratara, nu neaparat din argint sau aur thinking una care sa nu se uzeze asa repede. poti chema si cateva prietene de`ale ei la tine acasa, si sa-i faceti o surpriza.
Bafta, si thinking la multi ani mamei tale! :*

| AikkoxD a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa-i cumperi cine stie ce cadou. Un simplu "La multi ani!" si un sarut pe obraz va fi mai mult decat suficient si mama ta va fi foarte fericita.
Daca vrei neaparat un cadou, ii poti cumpara un set de machiaj( daca foloseste), o bluza, un parfum.
In legatura cu tortul, gandeste-te daca ii plac fructele, sau ciocolata. Daca nu, ia ceva cu cafea ( gen tiramisu) si scrie pe el:
"La multi ani, mama!" sau ceva in genu'.
Ti-am spus, nu trebuie ceva extravagant, mama ta oricum va aprecia ca ti-ai amintit ca e ziua ei si ca ai incercat sa-i cumperi ceva frumos.

| TheLastDancer15 a răspuns:

Tort diplomat ar fi super pentru mama.
cat despre cadou. pff. sa nu spui ca nu ai din ce alege. acum depinde si de fiecare mamalaughing du-te in magazin si cauta stilul mamei tale, sa zic asa...
nu stiu : carti haine, accesorii, habar n-am. e mai usor daca vezi ceva si t-i se pare potrivit pentru mama
in general, mamele iubesc orice din partea copiilor... big grin

| aaaaaaa1 a răspuns:

Pai scrii pe el la multi ani (nume)

| frumushika09 a răspuns:

Cumparai un parfum, asta e cel mai potrivit cadou. Dar nu ar trebui sa ne intrebi pe noi ce sa scrii pe tort... tu trebuie sa stii din moment ce o cunosti.

| Triunghi a răspuns:

I-ai un parfum. acesta este preferatul meu:
http://www.avonspaceblog.ro/wp-content/uploads/2009/01/fecioara.jpg

| Darthmau5 a răspuns:

Mama ta e tot timpul mama ta, ii va placea orice fiindca e mama ta si te iubeste... si nu ii va placea daca dai prea multi bani pentru cadoul ei, gestul conteaza cel mai mult... Dar daca vrei sa ii decorezi tortul gandeste-te la ce ii place mamei tale

| analia0103 a răspuns:

Cumparaturi:

Ar trebiu sai cumperi o oja vrumoasa(rosie cu sclipiciwinking ) si un set de machiajuri)
Aranjat:

le pui intr-o punga de cadouri desenata cu lalele sau trandafiri si mai pui in pungulitza un buchet de flori

Cand ii dai cadoul mamei:

Tu vei fi ultimul care da cadoul.Mai intai ii spui la multi ani si apoi ii dai cadoul si o imbratisezi.

Sper ca am fost dee ajutor

fundita?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

| iustii21 a răspuns:

Poti face comanda de un tort cu poza mamei tale pe el.

Sau ii poti confectiona tu ceva din el.pentru ca ii va placea mami mult.Eu de ziua mamei i-am facut un filmulet cu poze cu ea si a inceput sa planga:d
Sper ca am fost de ajutor.

| Impossibl3 a răspuns:

Iti recomanda un tort diplomat sau tort cu ciocolata pe care sa scrie La multi ani si sa faci o inima mai mare una mai mica una si mai mica. a si daca e diplomat poate gasesti niste capsiuni sa pui p el daca nu portocale mandarine etc.love struck

| Claudia_4421 a răspuns:

Pentru mame tortul cel mai potrivit e cel diplomat, dar aici depinde de ce-i place mamei tale. Oricum pe deasupra sa fie alb (frisca), iar pe el sa scrie La multi ani, pentru cea mai buna mama.

Iar pe langa tort poti sa-i cumperi o floare in ghiveci, pentru ca e tot la fel de frumoasa ca un buchet de flori, dar nu se usuca...

Uite alte cateva ideei:
carti
parfum
cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
esarfa sau fular
manusi din piele
telefon mobil
aparat foto digital
rama foto
fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
antichitati
geanta sau poseta
ceas de mana
portofel
obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
ghiveci cu flori
buchet de flori
vaza
set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
oglinda
port carti de vizita
glob zapada
masa la restaurant pentru parintii tai
bilete la un concert de Craciun
magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
caseta pentru bijuterii
bol decorativ
lampa sau veioza pentru citit
suport lumanare si lumanari parfumate
set aromoterapie
set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

P. S. : Totul trebuie sa fie macar impachetat de tine...

Sper ca ti-am fost de ajutor! big grin

| anaconda619 a răspuns:

Fai comanda de tort de fructe si scrie ceva de genu pentru cea mai buna mamica si mai cumperi un buchet de flori ceva natural nu artificiale ca la morti
si daca vrei ai putea sa ii ei ceva bomboane sau ciocolata

faci cum vrei