| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea tipa mereu.Deci nu se mai opreste zici ca a innebunit! Nu stie de gluma nu nimic. Face ca o disperata cand e nervoasa am incercat in mai multa feluri sa o fac sa nu mai tipe dar nu merge.Ce pot sa fac ca sa nu mai tipe? Nu mai suport ma scoate din draci!

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Bai, pai nu merge asa, sa ne spui doar ca tipa fara sa ne spui si de ce tipa. Nu merge asa. Nu iti poate da nimeni niciun sfat, pana nu stie si cauza (de ce tipa). Dupa ce ne spui si punctul ei de vedere, abia atunci ne putem da si noi cu parerea. Poate tu faci nazdravanii. De unde sa stim noi daca nu ne spui.

| AikkoxD a răspuns:

Eu una încep să ţip şi eu la ea până se calmează şi îşi cere scuze. Merge de fiecare dată.

| Amelya02 a răspuns:

Sfaturile colegilor sunt chiar de niciun folos.
Oameni buni, daca nu intelegeti prin ce trece, nu inteleg de ce va mai dati cu parerea.
Eu sunt in aceeasi situatie, poate chiar mai rea fiind si chiar nu stiu nici eu cum sa procedez.
Incearca sa nu interactionezi cu ea si sa-ti gasesti ocupatii, sa iesi pe afara. mai du-te cu gunoiul, cumpara paine, fa piata din cand in cand, poate asa se mai calmeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inchide-i gura cu ceva... un calus eventual.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Mama ta poate are motiv sa fie suparata si sa tipe,poate fi suparata,poate are probleme la serviciu, poate nu se ajunge cu banii, sunt n probleme care creeaza acest stres, nu isi da seama ca asa te streseaza si pe tine, cand este calma atrage-i atentia..si incerca sa o ajuti tu sa vezi ce are.

| Felix2009 a răspuns:

Incearca sa n-o bagi in seama dar sa-ti pastrezi calmul, ca daca vede ca nu reactionezi, isi da seama ca nu mai are rost sa continue.
Dupa ce se calmeaza, incearca sa-i spui cu frumosul

| gago a răspuns:

In primul rand NU VORBI asa e maikta te enerveaza dar totusi ti-a dat viatawinking eu asa ma gandesc cand urla:

NU URLA SI TU IA-O de mana si spune-i sa se calmezewinking

Bafta

| Kamakura a răspuns:

Nu mai vorbi cu cuvantul draci...
Tu realizezi ce spui?
Adică tu vrei să pui că eşti în draci şi ea te scoate de acolo şi nu îţi place?

| Kamakura a răspuns:

N-o băga în seamă(când ţipă)

| Snoopyyy a răspuns:

Roagate la dumnezeu pentru ia, poate va fi mai bine

| alexandru66666 a răspuns:

Tatal tau ii de vina. nu o babardeste bine