| ღÐeeaĠoneČrazyღ a întrebat:

HI! Ok, so...big grin, as vrea sa stiu ce parere aveti despre o suferinta dupa o relatie de 4 luni? Adica, au trecut 3 luni de cand ne-am despartit, si inca ma gandesc la el. ce sa fac sa trec peste?sadHELP!sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei.Deschide ochii.Au trecut 4 luni.Gandeste-te ca poate asa a fost mai bine.Ca daca s-a intamplat asta inseamna ca te asteapta ceva mai bun. Da-mi id-ul tau sa-ti dau niste chestii care te vor ajuta.happy

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa elimini din viata ta tot ce te leaga de el.Incepand de la lucrurile materiale si pana la cele sentimentale. N-are sens sa te legi atat de mult de cineva incat sa nu iti imaginezi viata fara el.Nimeni nu e de neinlocuit in viata astawinking

| butterfly:X a răspuns:

Off.si eu te inteleg iubita...si eu m-am despartit de prietenul meu de 3 saptamani! stiu cum e! nu mai ai chef de nimic, simti ca mori.totul e trist fara zambetul lui, fara sarutarile si imbratisarile lui! te inteleg perfect! si eu ma gandesc zi de zi la el! stii, noi ne-am iubit enorm de mult.ne-am despartit dintr-o prostie! si eu incerc sa uit dar nu pot! sunt momente in care simt ca nu-l mai iubesc insa cand il vad in preaja alteia simt ca morangryangryangrydar asa e facuta viata sa suferim:-

| ioana_9061 a răspuns:

Salut! Eu am avut o relatie de doi ani si am suferit si eu stiu cum ii sa suferi dupa cineva drag.Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sal uiti.Incearca sa nu te mai gandesti la el.Cauta un alt baiat care sa stie sa te aprecieze cu adevarat.Ai rabdare si lasa timpul sa rezolve aceasta problema. Sfatul meu este sa incerci sa nu te mai gandesti la el.Pleaca in vacante, excursi, tabere cu prieteni, distriazate.

| sharpeyhanna a răspuns:

Pai mi s-a intamplat si mie si eu am gasit alt prieten si el o alta prietena dar intamplarea a facut sa ne vedem in aceeasi discoteca si era cam invidios pe mine se uita de parca nu stiu ce si atunci m-am sarutat cu prietenul meu el s-a suparat si a plecat si nu am mai auzit de el nu stiu daca te ajuta dar macar am incercat sa te ajut...

| Dede_8276 a răspuns:

Depinde. daca ai tinut ff mult la el, s-ar putea sa il uiti mai greu. dar daca totusi vrei sa treci peste el incearca sati ocupi timpul cu fel si fel de activitati care sa te faca sa uitihappy