| Deny456 a întrebat:

Multumesc ca va faceti timp sa imi cititi intrebarea.Mi se pare ceva ciudat.Am o verisoara micuta de 3 luni.Este fetita matusii mele din partea mamei.Sotul matusii mele celeilalte, din partea tatalui este plecat in Italia.Ma inteleg bine cu el, chiar daca este departe vorbim pe messenger.Nu putem videochat.Si cand a fost verisoara mea nou-nascuta, mi-a spus sa ii trimit o poza cu ea.Si i-am trimis si i-a placut, a zis ca ii o scumpa.I-am trimis si cu fratele ei de 6 ani si i-a placut.Foarte des ii trimiteam poze cu ei,mai ales cu fetita.I-am trimis si cand avea o saptamana,si cand avea doua,si l-am intrebat daca ii place.El a zis ca desigur.I-am spus sa imi trimita si el mie cu el.Mi-a trimis odata doua.I-am mai trimis si eu cu fetita sa vada si el cum creste.Dar de vreo doua ori i-am spus sa imi trimita si el mie dar ba a spus ca nu poate ca conduce,ba ca e ocupat! In ultimul timp atat de mult ma rog de el sa imi trimita dar numa se uita la mesaj si nu o face! Si atat il bat la cap dar degeaba! Eu sa ii tot trimit! Si chestia e ca inainte a spus de fetita ca ii draguta, ca e dulce, dar acum numai se uita la poza si nu spune nimic.Asa a mai facut acum 1 luna si l-am intrebat daca ii place.A zis ca da.Si acum 2 zile i-am trimis iar, s-a uitat numai, dar nimic nu a spus.Adevarul e,dragii mei, ca eu ma asteptam sa imi scrie, sa imi spuna cum e.Mi-a venit o idee sa il intreb "ce zici?" dar ma tem sa nu ii par insistenta.Acum mi-a venit sa ii spun ca "nu zici nimic?" dar asta mi se pare iar cam asa(cum sa ii spun asa ceva?).Va rog mult sa ma ajutati raspunzandu-mi la urmatoarele intrebari :

1) Sunt nemultumita, cum sa il mai conving sa imi trimita si el poze? Daca l-as bate la cap sa imi trimita cred ca m-ar face insistenta, am mai spus asta.

2)De ce nu mai spune nimic, numai se uita la poza? Inainte spunea.

3)Ce sa fac eu? Atata ma stresez...

Astept raspunsurile voastre.Va multumesc.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Lasă omul în pace! La cât de agasantă ai fost și ești, i-ai ajuns până peste cap, de nu-ți mai răspunde nici din politețe, cum făcea în trecut. Cât de evident trebuie să fie, ca să te prinzi și să nu-l mai bați la cap cu prostiile tale? S-a săturat, i-a ajuns.

Na, am fost eu directă în locul lui. Cu plăcere!

| Deny456 explică (pentru NOname):

BA PROASTO, CINE DRACU TE CREZI CA SA CERTI PE ALTII, CU CE DREPT? ESTI TU PERFECTA CUMVA? Cred ca tie ar trebui sa iti vina mintea la cap, apoi mie! Eu am vorbit frumos! Sa-ti fie rusine tarfo! Mai agasanta esti tu cu raspunsurile tale! Eu macar am vorbit frumos! Na! Esti multumita?

| NOname a răspuns (pentru Deny456):

Cu o personalitate așa șarmantă te mai miri că nu-ți răspunde. laughing

Nu mai întreba, dacă nu ești pregătită să suporți adevărul!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ești îndrăgostită de unchiul tău? De unde obsesia asta pentru el? De ce îți trebuie ție, atâtea poze cu el? Mătușa ta știe cât de interesată ești de omul ei? Știe cât de insistentă ești ca să-i captezi atenția? Copilașii ăia nevinovați sunt doar un mijloc de a-i căuta prezența cu orice chip! Chiar nu realizezi cât greșești?! N-ai decât să visezi, dar omul a priceput intențiile tale, de aceea te și evită...

| Deny456 explică (pentru floresdemayo):

Ii unchiul meu si tin la el.Din an in pasti il vad

| Vanishgold a răspuns:

Doamne fereste, ce sacaitoare esti! Daca ti-a zis o data, de 2, de 3 ca copilul e frumos, trebuie sa intrebi mereu? Plus ca de ce l-ar interesa asa de tare daca nu e copilul lui? Ai zis ca e sotul matusii din partea tatalui si matusa din partea mamei e mama copilului, de ce ar trebui sa-si dea atata interes pentru copilul ala? Zi mersi ca nu-ti da block, ca eu nu te-as suporta! Nu-l mai cicali atat ca nu o sa mai vorbeasca deloc cu tine.