| LunguNicola a întrebat:

Buna, nu stiu ce sa ma mai fac cu tatăl meu, mereu e dezamagit de mine si nu stiu de ce pentru ca note mari am, curatenie in casa fac, nu sunt genul ala de fata care sa nu asculte, bani nu le cer. Si in ultima vreme a început sa tipe la mine din motive foarte mici, zice ca-i comentez prea mult

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Incearca sa fii rezoectuoasa cat poti si multumeste - i lui Dumnezeu ca El e cel mai bun tata, care e incantat de tine, te aproba si care aoreciaza toate eforturile tale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar mama ta ce zice? Ea nu vede cum se poarta tatal tau cu tine? Mai ai frati? Cu ei cum se poarta tatal tau? Tatal tau are probleme cu alcoolul bea?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca asa este, comentezi cand ti se spune sa faci ceva... si asta este intr-adevar foarte enervant si stersant pentru un parinte, sa aiba un copil care vocifereaza dupa ce i se spune un lucru.
De ce nu raspunzi clar si la obiect, fara sa comentezi inutil?

| Freya1 a răspuns:

Încearcă să îl ignori mai mult.Nu trebuie sa intri in grațiile tuturor.

| LoveSleep a răspuns:

Ignora-l.
Si pe el, si pe Jasmina. Are o boala saraca, mai bine sa nu te iei de ea.

| geoconda a răspuns:

Ia-ți lumea în cap, strânge inima în dinți și drum bun!
Fii mai autoritara. Câți ani ai?

| HelpingHands a răspuns:

Nu e un părinte bun! Nu-ți mai face griji, problema e la el, nu trebuie să schimbi nimic!

| Clabuc a răspuns:

Sigur are o nemultumire, frustrare fata de el, poate la munca sau cine stie. Un om echilibrat si normal nu pretinde nimic de la nimeni, ci isi vede de viata lui si lucrurile pe care le are de facut. Nu ar trebui sa te gandesti atat de mult sa ii multumesti pe parinti, ci pe tine. Vezi-ti de viitorul tau, invata lucruri utile si orienteaza-te catre job-uri de viitor. Cand o sa fii pe banul tau altfel o sa vezi lucrurile si o sa vezi ca nu datorezi nimic nimanui decat propriei persoane.