| miry2013 a întrebat:

Buna nu stiu daca ma puteti ajuta dar poate macar puteti sa imi spuneti ce vrea sa insemne asta.Eu am stat cu un baiat 9 luni dupa el mi-a spus ca nu mai vrea fie cu mine eu am acceptat dupa nu mai vorbea cu mine deloc nici macar buna ziua nu imi dadea.Eu m-am saturat de asta si intr-o zi i-am trimis un mesaj daca vrea sa fim prieteni a spus da.Am vorbit 2-3 zile si ma ignora total.Ieri am fost cu prietena la o vecina si el a vrut sa iasa afara dar cand m-a vazut pe mine a fugit in casa nu a mai vrut sa iasa.Si acu 5-6 zile spunea ca ma iubeste.Ce vrea sa insemna asta de ce tot fuge de mine si nu vrea sa vorbeasca cu mine? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

Poate s-a intamplat ceva in viata lui si tu nu stii, iar el se comporta asa cu un motiv. Poate vrea sa te uite pentru binele tau, pentru ac poate daca ati continua sa fiti impreuna ai suferi mai mult. Adica poate are motive intemeiate sa se comporta asa. Poate a auzit niste zvonuri pe care le-a crezut, sau, poate, in cel mai rau caz, nu mai tine la tine in felul ala si nu are curajul sa iti spuna in fata de ce. Ar trebui sa vorbiti, ca sa lamuriti lucrurile. Eu cred ca ai dreptul macar la o explicatie. In orice caz, nu te grabi sa il acuzi sau sa ii zici vorbe grele, pentru ca nu stii ce se ascunde in sufletul lui.

11 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Trateaza-l si tu pe el la fel cum te trateaza el pe tine. Poate va realiza ca, chiar daca sunteti despartiti, si el este cu altcineva, nu este o crima sa te bage in seama. Daca tu vei fi indiferenta cu el, poate ca vei primi niste scuze.winking sau, cine stie, poate chiar va impacati.

| miry2013 explică (pentru CrissuCristina):

Eu una nu vreau sa ma mai impac cu el

| CrissuCristina a răspuns (pentru miry2013):

Chiar daca nu vrei sa te mai impaci cu el, trateaza-l cu indiferenta si va realiza ca nu e bine ce-ti face el tie, se va simti prost, si tu, daca totul merge bine, vei primi scuze si prietenia lui. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai baga in seama, ignora-l pur si simplu!

| Kamiichu a răspuns:

Pai poate e indecis, nu trebuie sa stai dupa astfel de tipi. Arata-i ca nu inseamna nimic pentru tine (chiar daca poate mai tii la el). Fa-ti alt iubit, joaca-te putin cu el si dupa aceea lasa-l in pace, adica nu-l mai baga nici tu in seamabatting eyelashes Bafta!

| deny2002 a răspuns:

A gasit pe altcineva, nu i-a placut ceva ce ai facut, te uraste... exista multe modalitati de ce nu vrea sa mai te vada

| KatlynKim a răspuns:

Daca nu mai vrei sa te impaci cu el ignora-l si gata. Indiferenta doare cel mai rau. :*

| Cristina304 a răspuns:

Daca ti-a dat "papucii" inseamna ca a gasit pe alta. Trateaza-l la fel cum te trateaza si el pe tine. Ignora-l! Sa vada ca nu iti mai pasa.

| miry2013 explică:

Si in ultima vreme il vad vorbind mult la telefon!

| Clara123 a răspuns:

Pai exista 2 variante:1.A gasit alta
2.Inca mai simte ceva pentru tine si nu vrea sa recunoasca.

| Seby1999 a răspuns:

A gasit alta din pacate sad