| Addaaa99 a întrebat:

Buna!
off nu stiu ce sa mai mai fac
haide sa va spun
Mama mea a plecat in italia in urma cu cateva luni
eu stau cu bunica si bunica cred ca este nubuna
ma cearta tot timpu din nimica na cant si eu dansez si zice cas nebuna si incepe sa tipe sa urle
dexemplu acum a pocnit stilca de suc in bucatarie si face ea ca ce so auzit copchila si incepe ea sa zica nu ca tu esti handicapata si mi fac in mai multe feluri ca dau foc la casa si ca imi da cu ceva si ma omoara si o inceput sa planga... bine na si eu fac putina mizerie dar strang pe urma...
Dar mai este un lucru
mie greata de ea
nu imi place cum gateste mai multe
si eu din cauza asta lesin si chestii din astea
nu stiu ce sa mai fac
noroc ca mai am o bunica ma duc la ea in vacanta sambata si dumnica si mai mananc
dar sa stiiti ca este un motiv
de care imi este greata
am vazut-o mai demult cum lingea capacul de la OALA! Yachss
si mie scarba na

nu stiu ce sa fac
va rog
sfaturi din cauza ei nici catelu nu il mai am ca mi zicea ca ma omoara chestii din astea si l-am dat
inf

va rog frumos multe sfaturi
multumesc mult

asa si mai am o problema

vam sps ca mama este plecata
si am vb zilele trecute cu ea si i-am povestit doar ca nu mananc si cauza
si a spus sa merg in itaia ca este frumos si bine si invat lima repede
dar nu vreau sa mer pentru ca aiceea am prieteni famila si tinand cont ca parintii meu sunt despartii si mi-e frica sa nu sufere tatasadsi mai multi

Si am hotarat sa merg in vacanta de iarna o saptamana sa vad cum este
si daca imi place ramn acolo dupa ce se termina anul scolar
EU AM DOAR 11 ANI!

va ro vreau si la asta raspunsuri multe
si ma scuzati ca am mancat niste litere dar tastatura de la laptop nu merge prea bine

5 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Buna.Imi pare rau de tine ca treci prin ce treci dar trebuie sa ai rabdare si sa mai treci si tu cu vederea unele lucruri chiar daca nu-ti convin. Intelege ca bunica e batrana, e invatata intr-un anumit fel si nu o mai schimba nimic acum, tu trebuie sa fii mai inteleapta sa gasesti metode prin care sa nu o deranjezi prea tare. Cel mai probabil nu are rabdare cu copii, dar cum zici si tu mai mergi la cealalta bunica, in ceea ce priveste plecarea in Italia cred ca e bine ca mama ta te vrea acolo si tu fata fiind trebuie sa stai cu ea. bunica nu o sa traiasca o vesnicie si cel mai potrivit e sa fii cu mama ta. sper ca te-am ajutat putin.ai grija de tine, papa

| alexeanca a răspuns:

Sa faci ce e mai bine pentru tine; nu te mai gandi la tata, prieteni, rude, etc. Locul unui copil e langa mama lui, deci nu mai sta pe ganduri.

| Ciresikaaa a răspuns:

Faci ce simti daca iti place in Italia nu mai are nici un rost sa te intorci dupa cum am citit faza cu bunica, lasa prieteni o sa iti faci si acolo ai sa vezi, casa te intelegi bine cu bunica-ta eu zic sa lasi dupa ea chiar daca nu iti convine de ex ea te jigneste cu ceva tu sa nu ripostezi ca o sa iasa un scandal, si nu iti recomand sa nu mananci pentru ca o sa devi anemica si nu e bine deloc macar de 3 ori pe zi trebuie sa mananci un mar o para, iti unghi o felie de paine neagra si din astea pana te mai obisnuiesti cu bunica ta, eu iti mai zic sa te concentrezi pe scoala sa no lasi pentru ca iar nu e binewinking no iti urez bafta in continuare si sper ca te-am ajutat si eu cu ceva paakiss

| larisuk_8791 a răspuns:

Poate ar trebui sa stai la tatal tau., dar eu te-as sfatui sa stai in Italia langa mama ta, acolo iti faci alti prieteni si.sigur iti va fi mai bine.si de rude nu-ti face griji pentru ca o sa mai tineti legatura.presupun si vb si la telefon.credema ti-ar fi mai usor langa mama ta

| bembema a răspuns:

Ce familie ai in Romania? daca maicata este plecata... taicatu te tine pe la bunici? si acolo iti poti face prieteni.Cred ca ti-ar fi mai bine langa mama ta