| iustina_7870 a întrebat:

Cum se ia o pastila pentru greata. inainte de a manca sau dupa ce mananc, sfaturi ce sa mananc si ce sa nu mananc ca sa nu mi se faca rau cu autocarul. funda [:*]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sabiina a răspuns:

Pastila se ia inainte de masa sau in timpul mesei. Mananca ceva usor, un sandwich, un snitel, si nu bea bauturi acidulate. De preferat apa plata. Cam atat.:d Sper ca te-am ajutat. Fundita pls?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Poti lua pastila inainte cu o jumatate de ora!
Mananca mai mult fructe daca stii ca ti-e rau - banane, portocale, mere, s.a! si ia-ti un suc de lamaie cu tine!

| Graphee a răspuns:

Bună iustina,
Eu de exemplu, am cumpărat o pastilă pentru neprovocarea greţii pe parcursul drumului, ea trebuia să fie luată înainte cu o oră. Dar cum zice DenisaMihaela, citeşte prospectul cel mai bine. Mănâncă lucruri uşoare, fructe - cireşe, piersici, caise, etc. NU sucuri acidulate, acestea îţi provoacă mai multă greaţă. Bea un ceai, un suc natural/o apă plată. Mănâncă un corn - produse de patiserie... Adică ceva ce îţi 'prieşte'.

Numai bine.

| dyapapusik a răspuns:

Pai de obicei se ia pe stomacul gol inante de a pleca cu 30 de minute...nu cred ca este o mancare anume.cred ca orice:*

| BicutsBia2011 a răspuns:

Poii...niste biscuiti simpli

| DenisaMihaela_1287 a răspuns:

Fiecare pastila se ia intr-un mod scrie pe prospect sau intreaba un medic!

| gabytza_5020 a răspuns:

Inainte sa pleciwinking funda:X