| anncutsa a întrebat:

peste jumatate de ora vine prietena lui tata si copilul ei mai mic decat mine cu un ansad. Nu i-am mai vazut niciodata, nici eu nici sora mea mai mare. Nu stiu ce reactie sa am cand ii vad.
Mama este plecata si ea are pe altcineva acolo, dar nu la adus niciodata acasa. I-am spus si mamei asta pe mess dar ea a spus sa fiu indiferenta si sa nu le dau importanta desi ea este foarte suparata si nervoasa ca nu ii convine sa o aduca pe aia aici in casa ei, in munca ei de o viata!

Ce as putea sa fac? multumesc mult! sad

Răspuns Câştigător
| sofia_kiss a răspuns:

Trebuie sa te comporti normal ca pana la urma acel barbat e tatal tau si chiar daca parinti tai nu s-au inteles si fiecare s-a dus pe drumul lui dupa cum si tu ai zis si mama ta are pe altcineva asa ca nu ar trebui sa te comporti urat sau sa ii porti pica daca relatia dintre ei nu am mai mers, pentru ca femeia aceea nu este de vina cu nimic si intr-o zi o sa faci cunostinta si cu prietenul mamei tale care va fi cam acelasi lucru.Asa ca incearca sa te comporti normal si cu mult respect fata de acea persoana care e prietena tatalui tau si mai ales acel copil vine si fratiorul tau...

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ce poti face altceva decat sa fii calma, politicoasa ca doar si ei sunt oameni. Nu cred ca iti vreau raul si e bine sa va cunoasteti. Curaj si ai sa vezi ca va fi bine!

| Anca a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te comporti frumos si sa lasi ura la o parte.
Femeia aceea nu este un dusman!
Mama ta a plecat, e cu altul... tatal tau are acelasi drept!

Bucura-te ca vei avea un frate. Si cine stie. poate va veti intelege f bine, mai ales ca e doar 1 an diferenta intre voi!

Si ai grija sa nu te indragostesti de fratioru laughing Ca se mai intampla.

nony
| nony a răspuns:

Mama ta e la fel de vinovata ca tatal tau. Ce interesant, cat nu vine nu nici una in casa, munca ei de-o viata este in sigurantá. Dar ea de ce e cu altul si are pretentia ca tatal tau sa nu fie cu nimeni? Aaaa, atunci munca ei nu mai are importoanta?
Cum sa te comporti cu ei? Cum SIMTI.Nu te obliga nimeni sa fii politicoasa sau rece.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca mama ta ar fi vrut sa stea cu voi in caca [Ei] de ce a pl si va lasat? ea are dreptul sa aiba pe cineva? el[tata] nu? deci daca a ales sa aiba alta rel ok si tata nu poate sta singur. Asa ca poarta te civilizat si accepta situatia. ei nu au nici o vina ca sunt singuri si au ales sa si gaseasca pe cineva ca si tatal si mama ta ok sa fiti fericiti impreuna [sa stii ca de multe ori se poate inchega o relatie ff bine ] fii optimist

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! tu comportate ca si cum ar fi o necunoscuta zambeste pur si simplus i gandeste-te ca nu se va intampla nimic si totul vai super ok. tu ia copilu si vorbeste cu el si intreaba-l daca este de acord cu o relatia dintre mama lui si tatal vostru.nu iti spun sa ai despartesti pentru ca tatal tau va suferi daca va locui cu voi incearca sa conversezi cu mama daca vrea numai bani tatalui taw o poti da de gol de obicei copii deschid ochi mai repede decat parinti la "intrusul""din casa lor. asta e parerea mea fi buna si nu uita ca doar o mama ai. pa pa si noroc
ss

| カルメン a răspuns:

Poate ca mama ta are dreptate, fi indiferentahappy

| iuandfto a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te porti frumos pentru ca ai putea sa-i strici imaginea tatalui tau. Poarta-te cu ea nu cu multa caldura ci cu foarte multa raceala. Aratai tatalui tu ca nu o placi si spune-i ce simti. Nu cred ca tatal tau o sa face ceva ce tie nu-ti place.

| Juliana a răspuns:

Comporta-te frumos ca ei nu au nici o vina de ceea ce face tatal tau, oricum vor avea si ei emotii din plin fiind pe teren necunoscut, macar tu esti acasa si cand iti pierzi cheful mergi la tine in camera in timp ce ei trebuie sa isi puna rabdarea la incercare...Acorda-i tatalui tau un plus ca a avut intentia de a te prezenta prietenei lui si fiului sau.:*

| sincer a răspuns:

Daca nu vrei sa ai de aface cu toate acestea dupa 5-10 minute in urma sosirii lor cauta su tu ceva o scuza, un motiv si iesi la o plimbare in parc si pe langa asta cere-i tatalui tau cativa bani ca atunci ea se poate gandi ca tatal tau trebuie mai intai sa isi creasca copii lui si pe urma a altora. Multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau si explica-i ca nu o vrei pe 'individa" in casa voastra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i "Buna ziua" sau "Sarut mana" doamnei respective si invita-i copilul in camera ta. Faceti cunostinta si jucati carti, la calculator etc, fii o gazda buna si musafirii vor aprecia lucrul acesta.