| byanca80 a întrebat:

Buna povestea mea incepe asa eu am avut contact neprotejat pe 17 ne dorim un bebe am un ciclu neregulat ultima menstruatie am avut-o pe 25 iunie mentionez ca am un ciclu de 26-29 de zile iar acum mie trebuia sa imi vina menstra pe 22 si nu a mai venit nici pana acum a 31 una zi de la ultima menstruatie sunt 4 zile de intarziere.Voi ce credeti ca sunt insarcinata testul de sarcina nu l-am facut inca am zis sa mai astept poate imi vine daca am un ciclu neregulat.Va multumesc pentru raspunsuri.

7 răspunsuri:
| CorneliaC a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina.

| cappytempo a răspuns:

Cand ai un ciclu neregulat e mai dificil de spus daca esti gravida sau nu.Din 25 iunie pana in data de azi e exact o luna de la menstruatie, din 17 pana azi sunt 8 zile de cand o faci neprotejat? esti in situatia mea, si eu vreao un bebe...zic sa mai asteptam sa facem test-ul!

| byanca80 explică (pentru cappytempo):

Asta este a 5 a zi si tot nu da sanse de a veni astazi imi voi face un test sa stiu odata de ce nu imi vine menstruatia macar sa stiu ce fac mult succes sa fie cu ochisorihappy

| byanca80 explică (pentru cappytempo):

Eu am aflat sunt insarcinata sunt extrem de fericita

| cappytempo a răspuns (pentru byanca80):

Felicitari! e un lucru extrem de frumos! acuma sa ai grija de tine si fugi la mall sa cumperi hainutzeeeeee! eu mai astept un pic si fac si eu testul.Mai vreo 2 saptamani. Ceau :p

| byanca80 explică (pentru cappytempo):

Sa imi spui si mie ce va iesi:*

| Rallu_Raluca_1995 a răspuns:

Fa testul e cel mai bine!