| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni, am si eu nevoie de eu sfat. Imi place de un baiat de o luna, suntem in aceeasi clasa, facem parte din acelasi grup de prieteni, as vrea sa stiu daca ii place de mine, ne cunoastem de 3 ani si nu am fost niciodata apropriati dar anul asta lucrurile s au schimbat dupa ce am mers cu grupul la munte, el e fotbalist la o echipa foarte cunoscuta la juniori, parinti lui au foarte multi bani, se poate spune ca e snob, il cunoaste tot liceul si majoritatea fetelor sunt moarte dupa el, face misto de toata lumea mai putin de mine, vorbeste porcos insa nu cu mine sau despre mine ceea ce ma pune pe ganduri, el e foarte dur si nu isi arata niciodata sentimentele, de cand ne am apropiat nu ma mai stiga pe nume, ci un diminutiv de la numele meu, cand gaseste video-uri amuzante imi arata mereu pentru ca stie ca imi plac, cand mergem undeva cu grupul cu masina toata lumea, pentru ca sunt mai slaba ma pune sa stau in barte la el si el ma tine foarte starans, si in poze el ma pune sa stau la el pe picior sau langa el si ma tine in brate, imi zice mereu ca il omor. laughing, intr-o zi cand am iesit de la scoala stateam la tigara, eu nu fumez dar ies mereu, era mai multi din grup si el vorbea cu un prieten in timp ce eu imi admiram reflexia in geamul de la magazin un baiat s-a pus in fata mea astfel incat eu nu imi mai vedeam reflexia si i am zis "Ba da te din fata mea ca mi blochezi privelistea " iar el cand a auzit i-a zis prietenului aceluia " Ba pe mine ma omoara (numele meu)". Eu nu sunt genul de fata care sa sara pe un baiat sau sa il streseze dar cunosc un specimen la noi in grup care face asta il ia in brate se freaca de el ii zice ca are ochi frumosi, il trage de obraji, il ia de mana desi el nu ii raspunde niciodata, si zic doar un specimen pentru ca celelalte nu au curaj deoarece dupa cum spuneam el e flegmatic si nu permite oricui sa ii fie prieten sau sa il atingalaughing), din doua vorbe ar face o sa planga daca nu i ar conveni si tin sa mentionez ca desi are peietena ea nu iese niciodata cu noi nici nu am cunoscut o in persoana, nu il suna cand e cu noi, si noi iesim aproape mereu dupa scoala, seara, vinerea, sambata venim la 6 acasa si ea niciodata nu a venit.

Ce credeti, ma place?

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa legi prietenii cu un tip snob fotbalist cu bani si putin cam dur. este genul de baiat care schimba fetele rapid. o sa te lse dupa o luna si o sa rada tot liceul de tine si o sa-ti vina foarte greu.
incearca sa nu fi prea sensibila la diminutivele si smecheriile lui. pur si simplu te crede naiba. si sa fi tu sigura ca acolo unde se duce cu sportul in cantonamente. are o gramada de aventuri,

| JusTPauL a răspuns:

Intrebarile de genul acesta sunt multe. E putin cam complicat sa ne dam seama doar din ce ai scris aici.
Depinde si de el ce fel de baiat este, daca ii plac fetele de treaba sau cele dragute.
Poate ca doreste sa fiti doar prieteni si s-ar putea sa va influenteze prietenia daca incerci sa te dai la el.
Eu zic sa il studiezi mai bine, sa vezi daca isi doreste o alta iubita sau e bine cu actuala.
Intr-o zi cand sunteti doar voi a-i putea sa-i bati macar un apropo, cum v-ar sta voua impreuna.
Incercarea moarte n-are. El oricum n-o sa faca primul pas daca deja este cautat de multe fete. De tine depinde daca vrei asta.

| mousesipc123 a răspuns:

Cred.
din ce citesc eu, se simte atasat de tine.
Daca doar tie se poarta frumos, nu inseamna ca te place, inseamna ca nu vrea sa te superi. (poate esti mai sensibila)
intreaba-l daca te place, daca simte ceva pentru tine.
iesiti la un suc, invita-l undeva unde doar voi 2 sunteti. singurei, sa il poti intreba linistita. nu-ti fie frica, si eu am fost asa. am intrebat fata care imi placea fara frica. mi-a spus ca nu =] dar poate tu ai noroc. mie nu mi-a fost frica, in viata trebuie sa ai tupeu. sa nu pari ca esti mai jos ca altii. trebuie sa fii bine dispusa si fara frica. cand prinzi momentul potrivit, il intrebi. ai incredere in mine =] eu doar incerc sa-ti dau un sfat. poate chiar te si ajuta. incearca sa-i spui vorbe frumoase, scote-l la un suc, invita-l la tine acasa. uitati-va la un film. avem doar o viata. trebuie sa avem tupeu sa reusim ceva in viata; D

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru mousesipc123):

Nu pot sa il invit undeva doar noi doi, nu pot sa il chem la mine acasa are iubita si eu nu sunt genu ala de fata nu pot sa ii spun, daca nu simte la fel ce fac? in + tu esti baiat si de accea ai avut curaj sa spui insa la fete nu e asa

| mousesipc123 a răspuns (pentru Aria1234567810111):

Daca are iubita, nu cred ca ai sanse. doar daca vrea sa se desparta de ea pentru tine, orice fata/baiat isi poate face curaj sa intrebe. nici mie nu mi-a fost usor la inceput, pana am primit sfaturi. fa-ti curaj cumva si intreaba-l daca simte ceva pentru tine. (chiar daca are iubita) cumva trebuie sa aflii, ai un fel de gol in stomac cand te gandesti la asta, intreaba-l sa scapi de acest gand. ce-o fii, o fii. te place, e bine. nu, incerci sa-l faci sa te placa. big grin
sper ca te-am ajutat un pic macar.
daca crezi ca e bun, imi poti da fundita. sper ca te-am ajutat. bafta!

| gemeni6226 a răspuns (pentru mousesipc123):

Ai un raspuns foarte bun, as adauga ca eu nu as iesi cu un baiat care are iubita.I-as zice clar:te plac dar nu vreau sa o fac pe iubita ta sa sufere si nici eu nu vreau sa sufar.Stiu ca ma placi dar asta pe termen lung nu duce nicaieri.Trebuie sa faci o alegere oricare ar fi aceasta.Eu sunt de principiul ca lucrurile trebuie lamurite pana nu degenereaza in suferinta.

| Floriana78 a răspuns:

Eu zic sa il intrebi, dar intr-un mod mai subtil, ca si cum ar fi o gluma, si poti sa iti dai seama