| anonim_4396 a întrebat:

Buna, recent bunicul meu a decedat dupa 1 an de la moartea bunicii mele, am fost foarte suparat si socat pe moment, ideea este ca el alaturi de bunica m-au crescut de cand eram bebelus din cauza unor probleme de familie si faza este ca acum ma simt oarecum impacat cu ideea ca amandoi sunt morti si ma urasc pentru asta. Este ceva in neregula cu mine? Pentru mine ei au fost tot ce aveam mai drag si i-am iubit mai mult decat orice, acum mi-am pierdut dorinta de a mai trai dar atat de repede, am reusit sa revin la normal ca inainte de parca nu s-ar fi intamplat nimic si ca si cum persoanele cele mai dragi mie ar fi bine mersi altundeva.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Nu e nimic anormal.
Bunicii tai chiar sunt intr-o lume mai buna. Nimeni nu este nemuritor. Asa ca, decat sa se chinuie aici cu vreo boala... mai bine ca s-au dus in pace.