| DeCeMaiContează a întrebat:

Revin cu o intrebare, din nou Cum imi pot convinge parintii sa ma mute la un alt liceu din semestrul 2?
Dau funda!
Stiu,am pus multe intrebari in ultima perioada, dar asta e

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de motiv. Daca ai un motiv bun, atunci nu vad de ce ar zice nu.

| danay72 a răspuns:

Explica-le de ce vrei sa te muti, dar fa acest lucru cand sunt bine dispusi. Vorbeste cu blandete si respect profund.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Decat sa ai medii mici la scoala mai bine le-ai arata părintilor tai ce beneficii are celălat liceu si cum te poate ajuta pe tine sa înveti mai bine si sa te ajute pentru viitor.Fa comparatie intre cele doua si fa-l o el care ti-l doresti sa iasa in evidenta! Fa-i sa te creada si sa aiba încredere în tine, si convinge-i ca esti responsabila si hotărâtă.

| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a răspuns:

Pai...ar trebuii sa fi o buna actrita.Incerca sa iei note ff mici si sa dai vina pe profesori ca nu te invata si din astea

| Natty1403 a răspuns:

Le spui că profesorii nu sunt buni, ba că e colectivul nașpa, nu se preda cum trebuie.