| Mirela195 a întrebat:

Buna seara! Am nevoie de un sfat sunt noua pe aici! Am o relatie cu cineva de câțiva ani am trecut prin multe împreună! Am avut o separare de 1 săptămâna din care acum suntem împreună! Dar nu mai merge el e plecat in strainatate! De 1 an un prieten de al lui sa ii zic asa vrea sa fim impreuna! Am vorbit ceva timp dar el cand a aflat că suntem împreună nu mai vorbim! De ceva timp vrea sa fim împreună el fiind plecat in strainatate! Cand vorbim ma simt altfel! În decembrie vine in tara sa vedem ce facem daca închei relația pe care o am sau sa incep alta cu el! Ce sa fac sunt confuză de sentimentele mele?

6 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi de exemplu eu eram in Anglia, și prietena in București. Ea neapărat voia iubit in România, Și m-a lăsat, m-a blocat, nu mi-a mai dat nici un semn după toate sacrificiile mele. Faci ce vrei, iubești, rănești, măcar să fii tu ok cu alegerea făcută.

| Mirela195 explică (pentru 94Lucifer94):

Nu este vorba ca eu nu pot sa stau singura! Dar relația asta nu este ceea ce trebuie! Acum ca ne - am împăcat el este cum nu a fost pana acum mai cald cu mine in schimb eu sunt mai rece! Am incercat sa repar dar nu stiu daca este bine! Raul care mi l-a făcut nu pot sa il uit!

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Mirela195):

Atât timp cât există distanță, vor exista și indoieli. Până la urmă nu e ok să te vezi din an în paște, pentru că nu prea se simte a relație. Dacă ții cu adevărat la el, vei aștepta...

| Mirela195 explică (pentru 94Lucifer94):

In cel mult 1 luna trebuie să plec la el, în Germania la muncă am câteva probleme de rezolvat in tara! Voi vedea daca isi interesul pentru mine si relatie! Despărțiți am mai stat, nu este prima dată!

| Mirela195 explică (pentru Mirela195):

Ma refer la distanță, fiind atatia km!

| Oviatafrumoasa a răspuns:

În primul rand lasă prietenu ăla deoparte și axează-te pe iubitul tău. Cat timp ai o relație nu e ok sa vorbești cu alt băiat despre o alta posibila relație. Dacă nu mai vrei sa fii cu el va despărțiți și mai departe e treaba ta, dar nu ajunge sa îl înșeli doar pentru ca ești confuză.