| Anonymus9090 a întrebat:

Buna seara! De ceva vreme discut cu o tipa pe care am cunoscut-o acum 3-4 luni, in acel moment avea o relatie, ulterior am inceput sa iesim. Totul a decurs intr-un mediu amical, nu am fortat lucrurile cu nimic. In momentul de fata, tipa s-a despartit, doar ca nu stiu cum sa procedez in acest caz happy
Daca aveti vreo idee, mi-ar fi de ajutor happy

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu are chef de tine si s-a despartit, unde si cum ai cunoscut o personal sau pe internet? V ati vazut față in față? Ce varsta are ea dar tu?

| Anonymus9090 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O cunosc de ceva vreme, ne vedem periodic, are 21 de ani

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ieși în continuare cu ea, încearcă flirt, vezi dacă vrea ceva?
Ce sfat aștepți?

| Anonymus9090 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Problema sta in felul urmator, tipa da de inteles ca are nevoie de putina pauza, iesind dintr-o relatie toxica unde nu avea deloc libertate

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Anonymus9090):

Nu avea deloc libertate, dar se vedea cu tine.
Eu recunosc scenariul, și aș fugi. E tipul de femeie "cenușăreasă", care se scaldă în propriile prostii, până apare prințul dornic să o salveze.
Prințul intră în rahat după ea, dar surpriză, cenușăreasa se bălăcește acolo, și mai sunt vreo 4 prinți preocupați să o salveze laughing
Femeile stabile (emoțional și în relații) nu au relații în care se consideră victime, și nu cunosc bărbați noi, înainte de a scăpa de relația toxică.

| Lioana a răspuns:

Fa ce simti!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Orice faci. FI TU. Nu noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puțină pauza zici. Ea vorbește cu tine cât sa aibă pe umărul cui plânge, sa își aline suferința, tu pui botul la ea, speri ca "poate". Timpul trece, tu in continuare visând caii lui smiley sperând din nou ca "poate". Apoi ea își găsește pe altul, tu ramai cu buza umflată, ai așteptat atâta timp după cineva dar în zadar. Să zicem ca ma înșel, dar uite ca sunt pățit. Ele când vor "pauza", este doar un pretext doar ca tu sa fii pe lângă ele pana își vor găsi pe altul. Asa ca nu aprinde prea mult flacăra olimpică, ca s-ar putea sa te arzi chiar tu însuși cu ea.

| AmandinaDragan a răspuns:

Casatoreste-te cu ea daca-i asa de potrivita pentru tine.