| Gbrlela a întrebat:

Bună seara. Îmi doresc foarte mult un bebe, iar atât înainte cât și în perioada ovulației am făcut neprotejat. Următoarea menstruație ar trebui sa îmi vina pe 21. Am făcut un test de sarcina rezultatul fiind negativ. Credeți ca am șanse sa fiu însărcinată? Va fi primul bebe, deci nu ma pricep cum sa raman însărcinată. Poate unele fete îmi vor spune ca dacă testul e negativ înseamnă că nu sunt însărcinată, însă mă gândesc că poate am făcut prea repede testul. Perioada de ovulație a fost între data de 3 și 7

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai facut testul prea repede. Mai asteapta cateva zile si cel mai important vezi cum te simti. De obicei atat primele semne cat si cele doua liniute apar cam la 2 saptamani dupa ce ai avut contactul sexual neprotejat in care este important ca in momentul in care el se termina in tine sa te termini si tu (nu am putut posta comentariul folosind cuvantul in sine de aceea m-am exprimat asa).
Spor sa ai si sa ti se implineasca dorinta..si eu vreau un bebe dar inca nu m-am mutat de acasa deci poate mai tarziu. Iti tin pumnii si poate vii cu vesti peste o saptamana

| Gbrlela explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de sfat. Voi reveni cu vesti. Sper sa fie și bune