| alissiaalexa a întrebat:

Buna seara lume! Am si eu o piatra pe inima..Acum 3 zile, vorbeam cu fostul meu iubit la telefon.El are un prieten mai "bun" si intra pe profilul iubitei prietenului si spunea ca e frumoasa si daca nu avea iubita o lua el. Eu fiind in telefon cu el mi a picat nasol momentul..si m am simtit cam naspa, si voi fetelor daca erati in situatia mea cred ca aveati un sentiment naspa. Si eu i am zis sa rămana cu ea daca e frumoasawinking..si i am inchis. El m a sunat de vreo 7 ori si i am raspuns de cateva ori si o dadea la intors ca daca nu avea iubita o lua dar are..si etc.Voi ce ziceti fetele in special.happy.E bine ce am facut? Eu de firea mea sunt foarte geloasa si nu suport si i am zis si lui de multe ori..Cu toate ca relatia avea 1 an si 2 luni.Si cand i am raspuns ultima oara a zis ca a insistat prea mult si ca o terminam si sa ne vedem amandoi de viata noastra. si eu i am zis ok. happy.Ce sfaturi imi dati? Ce parere aveti de asemenea baieti?

14 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca inteleg eu bine, ai renuntat la relatia cu el pentru o gluma pe care a facut-o. Ar fi trebuit sa ii explici cu frumosul ca tii la el si ca nu iti pica bine ce a facut si sa iei o decizie abia dupa ce vedeai ce reactie are. Acum ca ati facut-o, lasati lucrurile cum au cazut. O relatie frumoasa se bazeaza printre altele pe incredere si respect reciproc, iar voi nu ati prea dat dovada de asa ceva. Nici unul nici celalalt.

| alissiaalexa explică (pentru SkyPilot):

El stia foarte bine ca mie glumele de genul nu imi placwinking..Nu inteleg de ce ar fi facut asta, cand stie ca a mai facut si am trecut peste?

| alissiaalexa explică (pentru SkyPilot):

Ai foarte mare dreptate! Respect pentru ceea ce ai zis! Dar cu cine sa am asa ceva, cand simt ca numai eu de una singura lupt? Stia foarte bine ca eu nu inghit acest fel de glumewinking..prost nu e happy

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Intre timp m-am uitat pe istoria intrebarilor tale. Acum 11 Iuni voiai sa te muti cu unul de la tara. "Evenimentul" pica in cei 1 an si 2 luni de relatie cu baiatul asta. Chiar ti se pare ca ai dreptul sa ii pretinzi ceva in aceste conditii? Lasa baietii pentru o vreme si mai maturizeaza-te, gandesti ca la 11-12 ani.

| alissiaalexa explică (pentru SkyPilot):

Este acelasi baiatwinking! Nu comenta in necunostintă de cauză, te rogwinking!

| SkyPilot a răspuns (pentru alissiaalexa):

Oricum, nu te muti cu cineva cand el are 16 ani si tu 15. La varsta voastra, relatiile dureaza putin.
Daca lucrurile nu merg bine, renunta. In majoritatea cazurilor o relatie merge spre mai rau, foarte rar spre mai bine.

| cristimihailov a răspuns:

Treci mai departe.
Vraja s-a rupt.
Nu iti mai pierde timpul.
Uita-te dupa unul care sa te si merite.

| LTAA a răspuns:

Atunci zi ca ai noroc, ca daca nu avea aia gagic, nici tu nu aveai gagic.

| Lawliet14 a răspuns:

Are ochi numai pentru tine sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai procedat bine. Nu il cauta si evita-l.

| Armenianeek a răspuns:

Parerea mea e ca n-ai facut nici bine, nici rau. Din moment ce relatia e terminata nu cred ca mai sunt importante micile tale gesturi ''naspa''.

| Vlad402 a răspuns:

Esti proasta rolling on the floor

| alissiaalexa explică (pentru Vlad402):

Amuzantulehee hee. Sa mori tu?

| Vlad402 a răspuns:

I-ai usurat viata