| Davis02341 a întrebat:

Buna seara, nu mi-am vazut tatal de mic, stiu doar numele lui, nimic mai mult. Oare cum as putea sa-l gasesc unde sa ma duc sa aflu niste informatii despre el? Va multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand poti incerca prin familie, respectiv rudele tatalui, mai ales cele apropiate - frati, surori, parinti, etc.
In al doilea rand poti adresa o cerere la SPCLEP de care apartine domiciliul lui sau, daca nu stii domiciliul, la Ministerul Administraţiei şi Internelor, prin Direcţia pentru Evidenţa Persoanelor şi Administrarea Bazelor de Date (D.E.P.A.B.D.).

| JicaContra a răspuns:

Daca ce a spus Ioandelasal nu functioneaza, atunci singura solutie pe care o stiu e un detectiv particular, insa o sa te coste, deci ar trebui sa vrei cu adevarat sa gasesti o potaie care te-a parasit cand erai mic...

| adeluna a răspuns:

Probabil te-ai gandit deja la asta. dar ai incercat pe Facebook?