| soloangel01 a întrebat:

Buna seara TPU! Am 16 ani si sunt impreuna cu iubita mea de 2 saptamani. M-am gandit sa ii cumpar un cadou, ceva dragut. Imi puteti spune daca este ok sa ii cumpar un cadou acum si cam ce sa ii cumpar. Dau funda! Vreau sfaturi de la cei de varsta mea sau mai mari care au trecut prin asta. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| girl971 a răspuns:

Bună. Eu am 18 ani.Sunt împreună cu iubitul meu de la 15 ani.Prima oara când ne-am cunoscut eram boboaca în clasa a 9 a, iar el era a 11 a.Liceul nostru organiza o conferință (legata de plante, naturale etc).Nu știu cum Dumnezeului s-a nimerit ca timp de 4 ore,cat a durat conferință, am stat unul lângă altul. (Asa s-a nimerit).A doua zi am găsit în dulap un trandafir si un bilețel pe care scria,,a flower for a flower-i love you-
Deci,ai putea sa ii lași un bilet în dulap cu un mesaj asemănător și o floare. Fetele adora florile! Dacă nu,ii poți lua un parfum,o bratara (ar fi și mai romantic sa fie cu un etaj dulce de genu,,te iubesc" etc), o rochie sau make up. Dacă ai o stare materiala mai buna ii poți lua un inel pe care sa scrie,, for you, my love", cercei sau un colier.La prima noastră întâlnire mi-a dat un colier.Mi-a spus sa închid ochii și sa ma întorc cu spatele.Pe el era gravat semnul infinit (un 8 intors) intr-o inima.Mereu îmi cumpăra ceva la,, ieșirile noastre".În orice caz, am vrut sa spun ca nu contează ce ii dai, ci cum ii dai. Poți sa ii dai o mașină pur și simplu sau o floare, în timp ce ii spui cat de mult o iubești. Dacasă te iubește cu adevărat, crede-ma ca va fi mai impresionata de floare.Mult succes și dacă ai nevoie de vreo informație nu ezita sa întrebi!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ii cam devreme, mai bine cumpara-i la aniversarea de 1 luna. un buchet frumos de flori sau parfum sau accesorii (colier, cercei)

| Pufoseniiee a răspuns:

Ii poti cumpara o suzeta, un biberon..niste hainute pentru nou-nascuti.
EXPRIMAREA ROMANILOR!

| Ionutza2012 a răspuns:

Poti sa cumperi doua lantisoare cu jumatate de inimioara care se unesc. Unul pentru tine si unul pentru ea. Stiu ca aveau la meli-melo la un momentdat dar nu stiu daca mai sunt.

| girl971 a răspuns:

În loc de,, naturale,, voiam sa spun,, natura,,

| cezzycezzy10 a răspuns:

Eu as spune sa ii cumperi un cadou dar daca imi spui ce ii place o sa pot sa iti si dau sfaturi pentru ce sa ii cumperi