| JackTh3Ripper a întrebat:

Buna seara TPU as dori ceva sfaturi am si eu o problema cam mare am fost impreuna cu o fata timp de 3 saptamani iar dupa 1 luna m-au sunat parinti ei ca fata lor este insarcinata si ca o sa ma bage in tribunal si o sa ma dea in judecata dar treaba sta altfel ea a mai fost cu inca cineva 6 luni inaintea mea sin plus eu nu am facut nimic cu ea ne vedeam doar la munca si in oras la un suc in fine chestia rea este ca la locul de munca deja se aud povesti ca ar fi al meu copilu si ea este in a 7 luna si chiar nu stiu ce sa fac chiar daca stiu ca nu eu sunt in mod normal cine mar crede pana la proba adn cand se va naste copilu asta stiu si eu dar eu pentru hartuire si pentru chestile alea cu datul in judecata ca deja m-am saturat pana peste cap de o luna numai povesti ca e adevarat si chesti...si in plus acum incearca sa se bage in seama cu mine si cum sa va zic cred ca simtiti sentimentul ....ca nu o suport pentru ce mi-a facut de aia am si parasit-o am auzit a doua saptamana cand am fost impreuna ca e insarcinatasi ea numi spuse nimic chiar daca o intrebam si stiam ca vroia ca eu sa-i cresc copilu si normal cred ca sa se scoata m-a bagat si pe mine in discutie si certuri si injuraturi la telefon Facebook si restul eu am fost sunat injurat la telefon amenintat pe Facebook si chesti dar eu am incercat sa fiu un baiat cu picioarele pe pamant sa pot discuta omeneste dar nimic doar hartuire si amenitari ce as putea face? va rog seriozitate PS sunt o persoana foarte sufletista pun la suflet foarte mult cand sunt amenintat si injurat sau cand sunt acuzat pe nedrept asa ca va rog dati-mi ceva sfaturi multumesc anticipat o seara frumoasa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Daca n-ai avut relatii sexuale cu ea atunci n-ai de ce sa-ti faci probleme, in mod sigur ca n-o sa te dea in udecata pentru stabilirea paternitatii, ea stie cine este tala copilului.
2. Celor care te ameninta le poti spune ca o sa le faci plangere penala daca nu inceteaza, conform Codului penal, citez:
"ART. 206.Ameninţarea
  (1) Fapta de a ameninţa o persoană cu săvârşirea unei infracţiuni sau a  unei fapte păgubitoare îndreptate împotriva sa ori a altei persoane, dacă este de natură să îi producă o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă, fără ca pedeapsa aplicată să poată depăşi sancţiunea prevăzută de lege pentru infracţiunea care a format obiectul ameninţării.
(2) Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate."
3.Nu baga de seama ce spune unul sau altul, daca nu este adevarat si o sa se opreasca dupa un timp.

| JackTh3Ripper explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc foarte mult pentru ajutor o seara minunata happy

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Stai linistit, limiteaza accesul persoanelor astora la tel sau pe Facebook. Foarte bine, sa te dea in judecata, ca se face proba Adn si o sa plateasca ei tot. N-ai cu ce sa-i convingi tu, ea ar trebui sa clarifice situatia. Nu inteleg de ce nu a facut-o.

| JackTh3Ripper explică (pentru christall):

De asta ma mir si eu doar se baga in seama cu mine si a inregistrato un coleg cu telefonul si zicea ca este al meu si o sa ma dea in judecata dar nu ma ingrijorez doar incerc sa stau calm ca imi cam pierd cumpatul la un timp devine inervant cand se baga in seama iar eu nu-i zic nimic foarte multa lume mi-a zis ca nu mai am ce sa vorbesc cu ea sa se astep cand o sal nasca si apoi o sa vada ei