| IooMar a întrebat:

Buna sera!
Peste 3 saptamana este excursia de sf de clasa a 8-a(banchetul),stam 2 zile jumatate si acolo o sa fie si baiatul pe care-l plac si in afara de faptul ca o sa citesc un discurs vreau sa fac altceva,adica un gest sau mai multe(flirt)ceva matur...Va rog...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HunnyB a răspuns:

Hey, ai putea sa fii doar tu insati, pentru ca daca stai sa te gandesti tu ce vrei de fapt? sa te placa pe tine sau o masca matura? nu e nimic rau sau rusinos daca la varsta ta inca mai esti copilaroasa, unii baieti apreciaza un zambet superb de la o fata sau chiar spontaneitatea lor... sooo faci cum vrei, dar crede-ma asa e cel mai bine
Pupici si sper ca nu am fost dura. Succes!

3 răspunsuri:
| Gheorghe_Cristina_1988 a răspuns:

Se pot ivi multe ocazii de flirtat la un banchet!
Cand se incinge atmosfera putin fi pe faza sa vezi daca are de baut, ia 2 pahare cu bauturi si insoteste-l oferindu-i de baut... dupa ce a luat paharul in mana,pune-i mana pe umar (zicand n-ai pentru ce) si arata-i afectiunea pentru "multumesc-ul" care ti l-a dat! Atentie insa! Priveste-l in ochi si zambeste-i,nu privi in pamant! Multe adolescente se rusineaza la un asemenea moment si dintr-un posibil flirt cateodata iese un dezastru!

Danseaza pe langa el, spate in spate (daca se nimereste) Misca-te lasciv(daca esti mai curajoasa, da-i o palmuta peste fund), si cu un degetel in gura, intoarce-te si lasa-l sa vada ce faci!

Vezi ca sta jos? Invita-l tu la dans, trage-l de mana si cand vezi ca s-a ridicat, intoarce-te cu spatele la el miscandu-te...lasa-l sa te admire!

Joaca-te cu el! Hraniti-va cu salatine,alune ce gasiti, arata-i cum poate deveni o fata, atat de seducatoare cand vrea sa pape ceva cu tandrete! Pune-ti buzele la treaba!winking

Deschide-ti orizontul! Sunt multe!
Orice gest, o mana in parul lui, o miscare pe ringul de dans, o joaca cu degetelul pe pieptul lui, fa-te observata...Totul este un flirt! Orice miscare adresata lui e perceputa ca un flirt! Bafta!

| d33a2000 a răspuns:

Pai uite te-ai putea da putin al el dar nu exagerat sa te faci foarte feminina si sa porti o tinuta care sa iti evidentieze avantajele corporale si sa incerci sa ii arati cum esti iar apoi sa ii spui sentimentele tale fata de el si poate inainte de asta sa afli ce ii place si sa vezi daca aveti ceva in comun in orice caz flirteaza asa ia o tinuta gen despre care ti-am povestit si incearca sa il cuceresti dar sa fi tu insati.love struckSucces!kiss

| Ioana123476 a răspuns:

Dca te place ar trebui sa ii arati si tu asta, dar daca isi ascunde sentimentele aratate indiferenta