| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cum sa spune: nicioadata sa nu renunti la visele tale! Eu am atatea vise dar nu se implinesc nici unul.Si cu mare greu mai speri. Voi ce parere >aveti?:

Răspuns Câştigător
| SupCow a răspuns:

La fel si eu dar eu am "motivatie" pentru visu meu treuie sa crezi ca vei reusii si sa ai ambitia sa il realizezi happy
desigur eu ma refer la visele realizabile nyu la cele de ex vreau sa fiu o zana la alea nu se pune ce am zis laughing
deci iti trebuie ambitie si motivatie ca si acel proverb daca vrei poti happy
si eu am nenumarate vise dar unul este mare asa ca muncesc din greu sa mi-l implinesc
deci mult noroc si crede in faptul ca visele se implinesc :*
noroc >big grin

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai,daca de exemplu visezi sa iei un zece la matematica si nu se indeplineste visul, nu inseamna decat.ca pentru realizarea visului.trebuie sa muncesti, sa asuzi din greu. Vise realizate din nimic nu se poate, doar cu exceptia unui castig la loto.

mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa ai in vedere visurile realiste si sa muncesti pentru infaptuirea lor.

| ELLSSA a răspuns:

Frumos sa visezi.Viseaza in continuare!
Nu iti pierde visele, ele vor devenii candva realitate.
Ai sa vezi!

| luana1 a răspuns:

Visele se vor implini daca faci ceva in sensul asta.Ele nu se indeplinesc de la sine...

| LinDaStAr a răspuns:

Ei bine!winking mie mi se indeplinesc multe dorinte si mai ales vise, doar trebuie sa ai incredere!winking Cu toate ca in ultima vreme am inceput sa visez mai trist sad, dar visez eu si ceva amuzant si frumos pana la urma! big grin