| OnlyTheScript a întrebat:

Va rog, am nevoie de un sfat! happy Deci acum cateva saptamani un baiat de la mine din clasa a aflat ca imi place de el. Si el a zis ca nu ma place. In schimb de atunci m-a privit incontinuu foarte des, dar m-a ignorat total. Acum cateva zile i-am trimis un biletel lui Iustin (colegul sau de banca) in care am scris :"Ce ai face daca as muri? >: Bianca( colega mea) a zis ca ar fi trista, dar nu ar plange." si A raspuns Nicu (baiatul pe care il plac): "eu nici macar atat happy". De la chestia asta m-am suparat foarte tare pe el, si vazand asta, mi-a cerut scuze, a zis "nu credeam ca o vei lua asa personal". A doua zi Nicu l-a intrebat pe Iustin daca mai sunt suparata si Iustin a zis ca da, iar Nicu l-a pus pe Iustin sa imi ceara scuze in numele lui. A trecut ceva timp de atunci, iar Nicu a inceput sa ma bage din ce in ce mai mult in seama. Ieri l-a intrebat pe Iustin daca il mai plac si Iustin a zis ca da si Nicu nu a mai zis nimic. Azi Nicu m-a privit foarte mult, am ras cu toii si se uita la mine de fiecare data cand zicea o gluma ceva..radea si ma privea..Va rog spuneti-mi sfatul vostru. Voi ce credeti? De ce a tinut mortis sa nu mai fiu suparata atunci la faza cu biletelul? De ce l-a intrebat pe Iustin daca il mai plac? De CE? Ok, poate exagerez cu chestia cu privitul foarte mult, dar am mereu impresia ca se uita la mine, in directia mea, si in 50% din cazuri, intr-adevara! la mine se uita! El e foarte inteligent, e genul de baiat cuminte, care invata, are demnitate etc etc. nu e cu relatiile. Va rog, un raspuns sincer.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul cred ca te place si daca s a comportat asa cred ca a facut-o din orgoliu

| OnlyTheScript explică (pentru mona):

Nu inteleg de ce m-ar refuza din orgoliu, el chiar nu e asa, e foarte rational, si daca totusi m-ar placea dar facand asta din orgoliu, si-ar fi dat seama pana acum si ar fi actionat cumva nu crezi?

| mona a răspuns (pentru OnlyTheScript):

M-am referit la comportamentul lui[ala de nepasare]in special, nu la refuz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul da dovada de o educatie buna si doreste sa nu supere pe nimeni in jurul sau, faptul ca nu te place nu trebuie sa te supere

| OnlyTheScript explică (pentru anonim_4396):

Ai vrea sa fii te rog mai explicit? happy adica vreau putin mai detaliat, te rog frumoshappy dar pot sa zic ca din ce am citit, sunt de acrd cu tine. nu trebuie sa ma supar pentru ca nu ma place, dar stii, e sentimentul acela...nu il pot descrie, te doare cand afli ca el/ea nu te place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Stiu asta dar trebuie sa te resemnezi si sa mergi mai departe, crezi ca s-au terminat baietii din localitatea ta? kiss

| OnlyTheScript explică (pentru anonim_4396):

El e special, e diferit...nu am mai intalnit pe cineva mai inteligent decat el in viata mea! e super tare tipul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Fi sigura ca ai sa gasesti, mai vb pe tema asta daca vrei

| OnlyTheScript explică:

Bine..deci sunt de acord in mare parte cu toti...o sa raspund la fiecare in parte happy

| loveisfreedom a răspuns:

A vazut ca nu ii mai acorzi asa de multa atentie si acum vrea acea atentie inapoi si in cel mai bun caz lipsa ta de interes l-a determinat sa te vada cu alti ochi.

| OnlyTheScript explică (pentru loveisfreedom):

Nu cred ca a suferit dupa acea "atentie" deoarece nu i-am acordat o atentie mai speciala happy Intr-adevar, tot ce am facut dupa ce a aflat ca il plac a fost sa ma comport foarte indiferent cu el, m-am abtinut sa il mai privesc. pot sa mai zic si ca am cam jucat teatru : ii dadeam impresia ca ma uit in directia lui insa ma uitam in cu totul alt punct. altceva mai deosebit nu am facut...totusi vreau sa adaug ca eu sunt venita noua in acea scoala, si el a aflat ca il plac cam pe la inceput. nimeni nu ma cunostea bine atunci. acum m-am dezmortit si eu, si multi imi zic ca sunt o fata blandda, desteapta, amabila..sunt si timida, defectul meu...

| 夢想家 a răspuns:

Cred ca ii place de tine.Nu mai fi suparata pe el ca NU ai de ce! Daca iti place intr-adevar de el atunci pune pe cineva sa afle. Funda?

| OnlyTheScript explică (pentru 夢想家):

Nu sunt asa sigura ca ma place. si nu, nu mai pot pune pe cineva sa il intrebe deoarece ultima oara l-am pus pe Iustin sa o faca si in secunda doi Nicu si-a dat seama ca eu l-am pus. e mult prea inteligent pentru copilarii din asteahappy