| Love4ever.EU a întrebat:

Buna sunt cu un baiat de 2 ani, ne intelegem bine, chiar il iubesc enorm si cred ca si el ma iubeste! Dar cateodata mai vine pe l mine ca eu sunt cateodata singura acasa si imi spune mereu ca vrea sa fim singuri doar noi si mereu cand vine la mine vrea sa ne frecam unul de altul(intelege-ti) si cand ma duc pe la el la fel! I-am zis odata sa ne plimbam prin parc dar a zis ca mai bine sa ne vedem la el, dar eu i am zis ca nu si ca vreau sa mergem in parc! Ma rog eu ce sa inteleg suntem de 2 ani impreuna si cred ca ma iubeste dar parca vad ca el vrea mai mult...aia! Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic! Voi ce ziceti? Ce parere aveti? Sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| Lovξ a răspuns:

Deci eu iti sugerez un singur lucru sa te gandessti de 2 ori inainte sa faci chestia aia. Sau daca nu vrei poti sa faci altcevawinking, adica sa ii sp u lui "daca ma iubesti cu adv ma vei intelege si ma vei astepta pana in clipa in care voi fi pregatita sa trec la un alt nivel impreuna cu tine" Atunci vei vedea daca el te iubeste sau daca nu. Daca el se va impotrivi si se va enerva cand aude aceste lucruri inseamna ca nu tea iubit si ca a stat cu tine doar pentru (.), si daca va fi de acord inseamna ca te iubeste cu adv! Acum eu sper ca ti-am fost de ajutor succes si te puplove strucklove struck

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrea sa iti probeze comoara mai fata si oricum ai dat de inteles ca esti minora si faci bine zicand NU la asa ceva dar daca erai majora puteai sa iti iei ramas bun de la el.

| harciog a răspuns:

Vrea sa impinga relatia de prietenie spre o relatie de dragoste.Cind spun ca impinge inseamna ca forteaza ceea ce nu prea este bine.Si tu vrei asta dat ti-e frica de necunoscut si de conditionarile morale.Paraseste-l caci nu va dura decit maxim doua saptamini si vei face dragoste cu el.Succes.

| IubesteEa a răspuns:

Pai daca tine la tine f.f. mult iar el vrea ceva mai mult nu il lasa depinde daca esti de acord sau nu cu... asa deci daca nu vrei ca tie frica sau altceva mai bine ii spui in fata uite eu nu vreau sa facem... asa si daca zice hai iubit-o te ubesk mult nu il lasa sa te implore pur si simplu ai luat o hotarare si cu aia mergi inainte daca accepta si vrea sa faceti asta mai tarziu cel putin inseamna ca te ubeste cu adevarat daca nu accepta si te implora dai papuci sau ii zici ca nu vrei si il dai afara din casa ta sau daca esti la el pleci tu si iti va cere scuze daca zice ok nu vrei ne despartim accepta fiindca daca a stat cu tine 2 ani si a vrut sa faceti asta acum inseamna ca a stat doar pentru a profita de corpul tau si sufletul tau iti urez bafta gandeste cu capul nu cu inima:X mullt succes:* funda?happy

| alina_9433 a răspuns:

Un sfat de la mine : niciodata nu iubi un baiat care vrea de la tine doar sex.
El daca te iubea rabda si 10 ani.
CEI AL TAU E PUS DIO PARTE si la sigur vei intilni un baiat care te merita cu adevaratwinking.eu cam asa cred cai bine, dar asta este doar parerea mea.

| Hăgiul a răspuns:

Părerea mea este că nu se merită. O astfel de relaţie în care unul dintre parteneri vrea doar stimularea fizică nu este de durată.
O plimbare în parc...ce frumos! Şi totuşi a refuzat-o pentru a sta închis într-o casă şi pentru a se "antrena" cu tine, folosindu-te ca pe o păpuşă.
Ar trebui să-i pui loialitatea la încercare să vezi ori este adevărat, ori nu este. Să ştii de la mine că din momentul în care animalul nu mai pune suflet şi vrea acel "altceva" înseamnă că nu prea mai are sentimente pentru tine.
Părerea mea ar fi să vorbeşti cu el şi să-i zici ce ai pe inimă. Nu vrea să înţeleagă, nu-ţi bate capul ci las-o mai moale, arată-i că poţi trăi şi fără dânsul.
Dacă eşti virgină n-are rost să-ţi consumi darul ăsta. după aceea te vei simţi vinovată şi parcă tot pământul va fi pe capul tău.
Acum stă la îndemână ta să acţionezi, sper că ţi-am fost de ajutor şi îţi urez o relaţie cât mai fericită şi cel mai important, nu exaspera!

| lookingforlove a răspuns:

Depinde ce varsta ai tu si el. daca tu te simti pregatita, si acesta e un pas important, atunci trebuie sa i-o spui lui... daca intr-adevar tine la tine si te iubeste, atunci va astepta atata timp cat e nevoie. nu te trebuie sa te grabesti, si asta ca sunteti de 2 ani nu te impiedica sa-i spui ca inca nu te simti pregatita. nu o face doar din obligatie, iar cel mai bine, inainte de asta, sa consultati un ginecolog si sa va recomande niste prezervative/pastile, fiecare corp are nevoie de "remediul " sau. iti doresc bafta si mult succes happy

| Catalinxxxx a răspuns:

Eu cred ca daca el te iubeste te va intelege si nu va vrea doar aia.Dar daca nu inseamna ca te vrea doar pentru aia.

| DyaNa1337 a răspuns:

Pai daca va iubiti, de ce nu? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Fireşte că vrea "aia". Acum, depinde de ce vârste aveţi voi, de ce vrei şi tu, greu de dat sfaturi dacă nu se ştie nimic despre voi!
Dacă vrei o ocupaţie plăcută în vacanţă, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| onename a răspuns:

Daca tu nu esti inca pregatita pentru asa ceva, parerea mea este ca ar trebui sa ii spui si sa lasi totul la o parte. Nu cumva ca el sa creada ca iti e 'scarba' sau mai stiu eu ce. Ca asa se poate destrama o relatie de 2 ani. Daca el intr-adevar te iubeste, te va intelege si in niciun caz, nu va rade de tine. Pur si simplu, te va intelege.

| criştiyan a răspuns:

Cam asta cred ca vrea. big grin mult succes laughing

| ClaudiaPaula a răspuns:

Pai sunt 2 ani deja cat sa te astepte vrea mai mult normal e baiat.winking