| Nicol1234 a întrebat:

Sunt intr-o relație de 8 luni iar iubitul meu este gelos. Nu ii place cand vorbesc cu cineva ( baiat) pe Facebook sau prin mesaje. In afara de faptul ca este gelos se comporta si ma tratează foarte frumos dar certurile tot apar. Ma puteți ajuta cu un sfat? Ce ar trebui sa fac pentru ca certurile sa înceteze?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gelozia rezulta din lipsa de incredere fata de persoana ta, probleme din trecut, relati anterioare
poti discuta cu el, asta nu-i gelozie ori are incredere in tine ori despartire e aiurea sa stai cu o persoana obsedata asta se transforma in obsesie va inventa motive mereu poti sa-i spui sa dovedeasca cele spuse asa daca chiar esti sincera nu va putea sa se certe cu tine, va gasi mereu motive crede-ma

| RAY a răspuns:

Sa stii ca conteaza mult relatia lui cu mama lui, e fb daca ai vb cu ea, daca si tatal lui a fost asa sau daca ea e asa, intereseaza-te de trecutul lui ceva vei gasi, undeva in mintea lui il roade ceva problema e sa afli ce asa poti rezolva totul

| Nicol1234 explică (pentru RAY):

Am încercat sa vorbesc cu el. In legătura cu lipsa de încredere, asta i-am spus si eu lui dar el a spus ca sunt singura persoana in care are încredere. Ii cunosc foarte bine familia. Si părinții lui au fost impreuna de la aceeași vârsta precum noi. I-am spus sa o întrebe pe mama lui, sa ii ceara un sfat, a spus ca nu poate. Il înțeleg, la fel as face si eu in locul lui. Țin enorm la el. Nu vreau sa se ajungă la despărțire

| Nicol1234 explică:

Am facut schimb. Nu vorbesc cu mult băieți. Sunt prieteni.

| Blondilici a răspuns:

Daca tii asa mult la el, renunta la a folosi paginile sociale ca mijloc de comunicare cu baietii! Rezuma-te strict la discutiile importante si astfel ii faci pe plac. Pe de alta parte, esti tanara si nu este normal sa ti se impuna ceva, daca te iubeste are incredere in tine! Puteti face schimb de parole de facebook, astfel nu va mai avea motive de ingrijorare!