| adinani a întrebat:

Mi place mult de un baiat dar el are o prietena de aproape 6 luni. Inainte sa fie cu ea ne intelegeam f bine ma suna mai tot timpul, ieseam impreuna afara, ma aducea seara acasa etc. El e genul de baiat mai timid si cred eu ca i-a fost cam nu stiu cum sa ma intrebe daca vreau sa avem o relatie. Dar, nu stiu de ce dintr-o data s-a schimbat ca sa aflu mai apoi ca e cu o alta fata. Acum degeaba incerca sa ma mai apropii de el ca nu reusesc, nu ma mai trateaza ca inainte se comporta strict ca un amic. As vrea sa il fac sa ma placa si sa fie cu mine dar nu stiu cum! Ma puteti ajuta va rog?

5 răspunsuri:
| 10Cty a răspuns:

Si eu am avut un prieten foarte bun ( nu il placeam) si cand a inceput o relatie nu mai vorbea la fel de mult cu mine, acum chiar nu mai vorbeste. pr lui era foatre geloasa pe mine... evita sa ii faci prietena geloasa cred ca ai face mai complicata situatia. Invita-l sa vorbiti undeva si intreaba-l de ce s-a schimbat. daca chiar nu te place nu trebuie sa il innebunesti, mai bine cauti pe altcineva:*.

| Carina16 a răspuns:

Buna! Acest baiat doar s-a jucat putin cu tine,dupa parerea mea, pentru ca atat si-a putut permite, nu vrea sa renunte la prietena lui.Gandeste-te putin cu ea cum a reusit sa se combine, daca era timid cum spui, crezi ca reusea? In concluzie:nu vrea sa renunte la prietena lui actuala, simplu, si e si de inteles:6 luni nu-i gluma! GAndeste-te ca asta e ...si ca mai sunt baieti in lumea astahappy

| Chelly007 a răspuns:

Hmm pai nu-i arata ca iti place de el. comporta-te la fel cum te comportai inainte. ca o amica si daca vezi ca nu functioneaza vezi cum e iubita aia a lui vezi ce are ea si tu n-ai.sau ce n-are ea si ar vrea prietenul tau.fa-l sa te vrea inapoi sau stai de vb cu el si intreaba-l ce s-a intamplat de s-a schimbat.

| Baltean a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lasi in pace daca are o relatie de 6 luni inseamna ca e ceva serios intre ei.nu poti face nimic.eu iti zic sa ramaneti amici, asta e cel mai bine, si dupa ce se va despartti de acea fata incearca sa il faci sa uite de ea si poate reusesti sa fi impreuna cu elwinking

| decepticon123 a răspuns:

Mai eu is baiat big grin baietilor le plac pe fete big grin asa ca incearca sa il inviti tu undeva si cand nu se asteapta il saruti pe obraz el asa o sa inteleaga ca il placi mult big grin fundita?