| Dinterelenamadalina a întrebat:

Sunt intr-o relație de 4 ani, în ultimul timp el se joacă non-stop pe pc, nu doarme noaptea pana la 5-7 dimineata, după care se trezeste pe la 1-2 după amiază si iar se joaca la fel non stop asa e in fiecare zi, nu facem nimic, nu pot sa ii spun nimic ca tipa la mine, nu-mi da atenție deloc. Ce sa fac?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă chiar nu exagerezi lasă-l. măcar o perioadă ca să-l sperii și să -l aduci la realitate.

| Dinterelenamadalina explică (pentru Adry05):

Plâng mereu iar el nu spune nimic face si sta pe pc. Spune că sa plec ca nu ne tine nimic impreuna,

| siriusblack98 a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

Atunci esti fraiera ca nu pleci.Nu vezi ca te tine de proasta? Esti oarba? Isi bate joc de tine, este foarte sigur pe el si trebuie sa-l aduci cu picioarele pe pamant.Desparte-te de el si nu-i mai acorda nici o sansa.In momentul cand se va ruga de tine sa te intorci, daca o vei face, fii sigura ca va proceda la fel.Bautura,ignoranta (adica cazul lui),inselatul, violenta, astea-s lucruri fara vindecare.Un caine daca te-a muscat o data, fii sigura ca o va mai face, nu exista one time wonder in situatia asta.

| Adry05 a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

Wtf și după ce-ți zice așa ceva mai stai după el?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai un singur lucru de facut: il parasesti!
Un asemenea om nu se va schimba niciodata si nu merita sa stai langa un infantil.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar cine munceste frate, la voi in casa?
Daca ala se joaca ca un copilas toata ziua?

| Freya1 a răspuns:

Da fă-ți bagajul intr-o zi si pleaca fara sa ii spui, fără să îl suni, fără să îi scrii si vezi daca iti simte lipsa. Daca nu inseamna ca nu te mai iubeste si nu ai de ce sa te mai întorci, dar in schimb daca te cauta începe si tu sa fi indiferenta sa vada daca ii place.

| Dinterelenamadalina explică (pentru Freya1):

Unde sa plec? Suntem im UK impruna, nu am unde sa ma duc. Si il iubesc enorm nu vreau sa il las.

| Freya1 a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

Păi tu muncești? Dacă da mai munceste o perioadă strângere bani si hai in Romania.
El ce face daca se joacă toata ziua, nu aduce un ban in casa? Pe spatele cui stati acolo?
Il iubesti, cand nu te baga in seama cu lunile si spune ca i se rupe ca pleci tu il mai iubesti? Cand in loc sa strângă ban pe ban, sa muncească sa va faceti un viitor, o casa un copil el sta si se joaca si tu il iubesti.Chiar nu te inteleg jur, eu am încheiat o relație pentru ca nu vroia sa se mute de unde locuiam și nu îmi mai acorda atentie si timp (+ altele dar astea erau principalele) Si tu stai după ala căruia i se rupe de tine? Iti meriți soarta atunci, spalai chiloți in continuare si taci.

| Dinterelenamadalina explică (pentru Freya1):

El munceste cel mai mult nu eu. Acum are concediu.

| Freya1 a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

Păi si tu crezi ca asta ii da dreptul sa se comporte cu tine ca si cu un gunoi?
Dacă tu ai crezut ca dupa cele spuse cineva iti va putea da un sfat de cum sa il schimbi iti spun eu ca nu vei gasi asa ceva.O dată ce el iti spune in fata ca nu va mai leagă nimic inseamna ca si sentimentele lui pentru tine sunt moarte.Pot sa mai revina asa pentru 10 minute până te culci cu el ca mai are si el nevoi si dupa tot nu te mai iubeste.Asa vrei sa trăiești?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

Bună, cum nu ai unde sa te duci, acasa in Romania la famila ta, păi stai cu un om care nu te mai iubeste? De ce mai stai cu el? Sa te jigneasca? Sa stea mai mult pe calculator decat cu tine? El este român sau englez? Ce varsta ai? Sanatate multă

| cristimihailov a răspuns:

Eu as trece cei 4 ani la pierderi. Si as cauta pe altul.

| AliGab a răspuns:

Sa il lasi si sa iti vezi de viata ta. Intr-o zi cand nu vei mai fi langa el poate se va trezi din sevrajul jocurilor pe pc

| oz_1736 a răspuns:

Eu am inteles ca oricum esti singura. Fa-l si tu pe el sa simta ca e singur

| Elelei a răspuns:

Sa-l parasesti! Ce fel de relatie este asta?