| SlowLikeSnow a întrebat:

sunt intr'o situatie ff nasoala...acum 3 luni am fost cu un baiat e care nu imi placea asa de tare, la o luna ne'am despratit adica eu am spus "punct". dupa vacanta de iarna am observat ca se cam "da" la o fata din clasa de la noistraight face pe care eu banuiam ca o place de cand eram impreuna.Am senzatia ca sunt geloasa adica, atunci cand ii vad unul langa altul mor x-( mai ales ea care e o parasuta care se da la toti baietii("sora'mea")[figurat] si ma dispera ea nici nu stie cum sa atraga mai mult atentia si pune de altii iar el ma dispera se da si la mine si la ea si odata la sms l'am intrebat daca eu si ea am fi intr-un rau si ar avea timp sa scoata doar pe una pe care ar scoate'o prima? si el cica aman2 sau niciuna si mai sp ca tine la mine si nu stiu ce si simt ca si eu il plac si m-am saturat dupa ce ne'am despartit el a vrut sa se bage cu "sora'mea" dar s-a bagat cu alta si asta mi-a demonstrat ca nici nu i'a pasatsaddupa scoala voiam sa mergem in "locul nostru" dar n'am mai fost si la sms a zis "da u voiai sa mergem? ca stii ca eu chiar as fi mers" si nu stiu ce sa mai cred ma exaspereaza complet nici nu stiu ce simt dar nici nu vreau sa'i arat ca sunt geloasa (chiar asa simt ca sunt)imi demonsteeaza incontinuu ca nu'i pasa ce zic si il credeam altfel dar daca ii plac toate sclifositele treaba luicrying...

credeti ca il plac atat de tare?

ar trebui sa vb cu el? despre noi 3? x-(

ce sfaturi imi mai dati? sad

mersi:*

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vorbeşti de toate sclifositele când sclifosita nr. 1 eşti chiar tu! Are dreptate iubita mea când spune că preferă să-şi uite adolescenţa.
Tu ai pus punct, nu? Păi atunci la ce mama naibii mai faci nazuri acum?
Ai pus punct = ai avut un motiv bine întemeiat şi ai gândit bine la acel moment.
Ai pus punct = are dreptul să se dea la cine vrea.
Salut.

| EuSiCuMine a răspuns:

Eu sunt sigura ca el te place dar face pe indiferentu. El vrea sa te faca geloasa de aia spune vorbele alea, ca sa te oftice pe tine. Tu ar trebui sa-i arati ca nu esti geloasa si ca nu-ti pasa. Mai mult ca sigur el te place si vrea sa te faca geloasa. Ca sa nu ii arati ca are dreptate fi indiferenta, lasa-l pe el sa-ti dea sms, sau sa te sune. etc. Asta daca vrei sa ii arati ca nu esti geloasa
Daca vrei sa te impaci cu el ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ca ti-ar place daca v-ati impaca si sa vezi ce zice si el.

| raluca18 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa fie cu mai multe fete deodata, iar tu nu cred ca ai accepta asa ceva, pentru el e clar ca simti ceva posibil o atractie asa se intampla dupa ce te desparti de cineva cu care ai fost indiferent

| SoNevable a răspuns:

Pai spune-i ca tu mai ti la el si ca vreti sa va impacati nu prea ma pricep eu la lucruri dastebig grin big grin imi dai funda?!

| KaRa23S a răspuns:

In locul tau eu fiind foarte orgolioasa nu la's mai baga in seama si as fi indiferenta (as parea) si as astepta ceva de la el, iar daca el nu o sa faca nimic larevedere tata stau si altii la rand. Foarte simplu pentru mine nu?big grin

| CNlaet a răspuns:

Eu cred ca te place dar te face geloasa. nu-l baga in seama
sa vezi ca o sa vina inapoi la u

| guardianangel a răspuns:

Imi pare dau sa te dezamagesc dar se pare ca si el e in aceias situatie ca tine. Nu stie ce vrea. Te place asta e sigur dar incearca si in alte parti ca toti baieti. Aratai putina indiferenta cateva zile dar nici sa il respingi. Daca te suna spune ca ai de invatat sau ca faci curat si ca nu poti vb. Va venisingur dupa.