| neIIu a întrebat:

sunt un tip pozitiv nu ezit nici o clipa sa iti spun ce simt in fata sunt ft nervos din cauza la asta cred ca am pierdut o fata care am fost impreuna 2 ani si 5 luni o iubesc enorm. dupa zodie LEU de multe ori poate am fost prea gelos prea exigent dar o iubesc la nebunie sunt mult prea mindru si asta ma ucide pe dinauntru! Era totul perfect aseara mam incapatinat ca de obicei si i-am spus ca daca mai schimba passurile de la siteurile de socializare nu mai vreau sa o vad si ea chiar asa si a facut a schimbat mai mult am jurat pe viata viitorilor mei copii ca daca schimba totul s-a pierdut eram sigur in mine sunt intr-o situatie dificila nu mai stiu ce sa fac!, i-am scris intr-un sms ca daca a facut aceasta alegere sper ca estea cea mai potrivita pentru ambii... am primit un raspuns : ( Sa stii ca chiar daca ma doare...nam sa ma las manipulata de tine ti-am spus nu-s o papusa sa fac numai ce vrei tu ) nu am cerut atit de mult, doar am vrut sa o pazesc de persoanele invidioase, am ferit-o de alcool, tutun, droguri.dar am facut-o pentruu ea, o vedeam viitoare mea sotie, mama copiilor mei, eu am fost primul baiat din viata ei! imi era prea frica sa nu o pierd, dar acum sunt in labirint sunt blocat, disperat si distrus sufleteste! Ajutati-ma va rog, dati-mi un sfat!, eu nu mai pot gindi! sunt o persoana inchisa nu am vb niciodata cu nimeni despre ceea ce simt, nu iubesc sa ma pling despre problemele mele personale dar simt ca ma pierd in ginduri! va rog frumos ajutati-ma! Lacrimele curg neincetat nu am pofta de mincare, nu vreau sa vad pe nimeni! o Iubesc lume! imi vine sa strig in gura mare!

Răspuns Câştigător
| Cupcake a răspuns:

Bravo pentru ea! Scuze, dar chiar a avut mare dreptate in mesaj. Si tu ai gresit foarte mult, deoarece nu ai ferit-o doar de droguri, alcool, etc. Tu ai ferit-o de toata lumea exterioara. Sunt sigura ca daca ar fi fost ceva normal, ai fi inchis-o si in casa ca sa stea cu tine 25/24. Esti prea posesiv, ar trebui sa lucrezi la asta pentru ca altfel vei avea multe de pierdut. O perioada las-o singura, sa se gandeasca si dupa reia legatura cu ea si arata-i ca te-ai schimbat. Si daca iti vine sa tipi, tipa, plangi, fa orice te va ajuta sa te descarci.
P.S. nu distruge lucruri, nu, asta nu, doar daca nu mai ai nevoie de ele
Sper ca te-am ajutat. Pup

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Altfel de ce i-ar fi teama sa-i vada conversatiile?
Bv!?
Pfff...

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Fiecare are dreptul la propria intimitate. Si sincer, nu cred ca increderea consta in niste parole. Era mai bine inainte, cand nu luase tehnologia amploare, deoarece nu mai exista probleme de genul.

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Intru totul de-acord privind tehnologia.
Insa legat de incredere, este evident ca ea nu ar fi avut curajul sa isi lase la vedere conversatiile, ba mai mult, a dat un semn cum ca daca s-ar desparti nu s-ar supara. Deci?
Iar intimitatea trebuie respectata. Dar in ce conditii? Ce vrea sa insemne asta... ca ar fi avut o altfel de lume, un alt mediu 'intim' cu altcineva de pe retelele de socializare, nu? Intimitatea o atribuim mai nou retelelor de socializare? Hai sa fim seriosi...

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Gandeste-te ca intimitate se numeste si ceea ce vorbeste cu prietenele. Sunt lucruri pe care le poti vorbi numai si numai cu o fata. Ar trebui ca voi baietii sa intelegeti asta.

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Tehnologia asta. Cum ramane cu intalnirile la o cafea dintre 2 fete? Lucrurile intime se discuta in privat, face2face. Ca fetele...

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Nu intotdeauna. Nu-mi spune tu mie, ca atunci cand vrei sa zici ceva urgent unui prieten si e mai intim, astepti sa iesiti la cafea.

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Ce zodie esti Cupcake?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DulceLup):

Nu stiu ce ma face sa cred ca esti Leoaica. Eu îs Leu.

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Nici pe departe. Capricorn. Si totusi, nu ai negat ce am zis eu mai sus, deci realizezi si tu ca e adevarat.

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Capricorn? De-aia esti incapatanata. As spune eu multe in legatura cu ce e mai sus. Uite id-ul meu daca vrei sa vorbim mai lejer: somebody_just_like_me

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Nici tu nu esti prea departe de incapatanare.

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Eu am inventat-o laughing

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Mie imi semeni a 'Rac'

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Pacat

| DulceLup a răspuns (pentru Cupcake):

Lasa-ma sa te intreb ceva!
Dintre o inghetata cu banane si una cu fistic, ce ai alege?

| Cupcake a răspuns (pentru DulceLup):

Cea cu capsuni happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cupcake):

Nu servim una amandoi?

| Cupcake a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ce crezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cupcake):

M-ai blocat aici!

| Cupcake a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta a fost scopul meu de la inceput si ca intotdeauna, reusesc ce-mi propun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cupcake):

laughing)))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cupcake):

Propune si tu ceva mai pozitiv!
Imi place ca esti abilitatea ta.

| Cupcake a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau "negativa" e numele meu mic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cupcake):

Negativa si mai cum?

| Cupcake a răspuns (pentru anonim_4396):

Negativa si incheiem conversatia aici.

31 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-o relatie lipsita de incredere, nu exista iubire. Tu crezi ca prietenata este extrem de proasta si imorala, incapabila sa se pazeasca singura, practic o retardata care trebuie tinuta, ca un animal intr-o cusca, fiindca nu e in stare de nimic, nici macar de o viata normala, ca fara paza ta ea ar fi absolut pierduta. Exista doua posibilitati: ea chiar e atat de retardata si inutila incat nu se poate pazi singura si are nevoie de cineva care sa o verifice si sa o indrume la fiecare pas si atunci ar trebui sa stea intr-o institutie speciala, sau tu o subestimezi si ea e o persoana normala, capabila sa se pazeasca singura, in care ar trebui sa ai incredere si careia ar trebui sa-i dai libertate completa si sa nu oe vrifici deloc. In al doilea caz, ea nu are nici un motiv as mai piarda alaturi de tine nici un minut si sa fie tratata ca o retardata, e mai bine pentru ea sa plece si sa-si gaseasca un barbat acre sa-i spuna: esti inteligenta si puternica, te admir, stiu ca iei decizii bune, am totala incredere in tine. Daca o iubesti, las-o sa fie fericita, ii va fi mult mai bine fara tine. Nimeni niciodata nu are dreptul sa controleze ca la armata intimitatea cuiva. Parolele ei sunt ale ei si niciodata nimeni nu are dreptul sa i le ceara. Iar daca ti le da ea, poti intra cu ele numai la cererea ei speciala, niciodata din proprie initiativa sau la dorinta ta. Asta este regula oricarei relatii, daca nu o poti respecta, nu poti avea o relatie.

| kandaraki a răspuns:

Eu nu inteleg prostia asta cu pass de la site de socializari. fiecare are contul sau si tine doar de persoana sa contul. pentru ce ambii iubiti trebu sa stie pass de la site? esti un PROST baiete, orgoliul si mandria te-a privat de o fata. Iar fetei bravo, a facut o alegere corecta, daca acum tu esti asa orgolios cu parola de la site, pai in viitor ce ii vei face? asa ca mai bine ca a scapat de tine. Tie un sfat - INCREDERE e in relatie, nu parola de la site socializare, sau sunete din 10 in 10 minute, sau interziceri sa te vezi cu prieteni, MATURIZEAZATE baiete

| piticelm a răspuns:

Du-te la ea si spune-i ce ne-ai spus si noua. Daca tot o iubesti asa mult, recunoaste-i ca ai fost un fraier si ca de fapt nu poti sta fara ea.Numai face ambitii ca uite asa pierzi, chiar pe mana ta.Ambitii fa cu lumea straina, cu cei care nu tin la tine, nu cu iubita ta.Fa-i o surpriza si spune-i ce ai scris aici! Numai astepta sa treaca timpul aiurea.Cum crezi ca se simte ea? poate mai rau ca tine.Dar vrea sa iti dea o lectie. Spune-i ce simti si lasa gura mai moale, rautatea aduce doar rautate. Apreciaza ce ai, ca sa nu plangi ca acum cand numai ai. Sper sa imi asculti sfatul.

| DulceLup a răspuns:

Foarte bine! Nu e pentru tine. Las-o sa se intoarca. N-o baga in seama! N-o suna! Nu trimite nici un mesaj. NIMIC! Asa am facut si eu, dar pana la urma am mers pe mana ei si am trecut cu vederea; am mers pe 'increderea' ei, dar de fapt s-a dovedit ca in timpul petrecut pe facebook a ramas 'impinsa de sentimente' si s-a lasat 'agatata' foarte usor. Ba mai rau, m-a inselat.
Crede-ma, aveam fix aceleasi planuri cu ea, ca si tine.
Astfel de persoane nu ne merita frate!

| anitza2000 a răspuns:

In primul o relatie se bazeaza pe incredere deci de ce ar vrea sa iti schimba passurile de la retelele sociale?
Inteleg ca o iubesti asa ca ajungem la ceea ce te intereseaza. Ti-as recomanda sa ii spui ce simti, daca ar vedea asta cred ca ar fi destul de impresionata. Explica-i de asemenea ca nu vrei sa o controlezi (pentru ca daca ai fi cu o papusa nu ti-ar placea la fel de mult, nu mentiona asta), ca iti place personalitatea ei si o iubesti exact asa cum e. Stiu ca e greu sa iti exprimi sentimentele, dar din moment ce iubesti aceasta fata asa mult, ar trebui sa ii zici.

| neIIu explică (pentru anitza2000):

Nici nu stiu ce sa mai fac!
dar daca am sa ii spun in fata sentimentele ar sa fac mai rau, doar o sa ma injosesc si ea o sa primeasca placere!