| Alicia0xp a întrebat:

Buna..am si eu o intrebare. Daca sunt "intr-o relatie" de 7 luni si am tot avut certuri cu partenerul meu si discutii (inca avem din motive banale) si am tot tras de el sa ramana si a ramas cu greu si acum parca mi-am pierdut sentimentele, nu ma mai simt atrasa de el, nu pot sa zic ca nu-l iubesc dar pe o parte nu-l mai iubesc si nici sa-l plac in totalitate cum o faceam, ce e de facut? Ce se intampla? De ce imi pierd interesu/sentimentele? Chiar mi le-am pierdut?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incompatibilitate!
Asta este raspunsul corect: incompatibilitate, de aceea va certati, de aceea nu va intelegeti... de aceea ai senzatia ca nu mai ai sentimente pentru el, fiindca ai ajuns la momentul cand incepi sa vezi realitatea foarte clar si atunci ies la iveala nepotrivirile dintre voi.
Da-i pace si cauta-ti altul, ca oricum relatie fericita nu mai poate exista cu acesta.

| OldSoul a răspuns:

O relatie de 7 luni, in care mai mult sunt certuri, nu este o relatie.
Pur si simplu va plictiseati sa fiti singuri si ati ales sa fiti tot singuri, dar impreuna.
Tu ai tras de el sa ramana impreuna cu tine, deci probabil crede ca tii la el.
Tu ai vazut ca, cumva, a ales sa ramana alaturi de tine, si cumva din cauza asta, te-ai plictisit de el.
Cumva el nu te atragea cu adevarat, sau cel putin nu exista aceea compatibilitate.
Tu ai tras de relatie cumva sa-ti demonstrezi tie ca-l poti avea.
Acum ca ai vazut ca-l poti avea, el nu mai reprezinta o prioritate, si in felul acesta cumva esti plictisita de el.

| Annasicamy a răspuns:

Îl iubești dar ai obosit să aveți discuții pe teme banale și eu am aceeași problema, ale naibii de banale, pur și simplu îți e silă spune i să înceteze să fie copil