| onitza1234 a întrebat:

tata este in strainatate adica in spania si este plecat din ianuarie, si vine acum in iulie si nu stie ce sa mai faca sa plece sau sa nu mai plece? el sta in tara 2 saptamanii ca daca pleaca o sa ii fie dor de noi si daca nu pleaca nu mai are de unde sa ia banii ce sa faca?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde unde prefera, si in Romania daca stie sa se descurce v-ar asigura o viata buna numai ca multi romani s.au obisnuit cu ideea ca afara e viata mai buna si nu mai e asa deoarece timpurile bune s-au dus si mai rau e peste hotare pentru cei care nu-s stabiliti cu serviciul.

| Kylexy a răspuns:

E bine ca pleaca pentru ca iti va face tie un viitor mai usor si mai stralucit.dar tot odata si dureros.

| Deasonyka a răspuns:

E mai bine sa plece chiar daca va suferi si o sa-i fie dor de tine, va pleca doar ca sa-ti asigure tie un trai mai bun.Si eu am plans cand a plecat mama desi aveam 6 ani.Mama mea e plecata de 14 ani in Italia initial o vedeam odata la 2-3 ani.Acum ne vedem in fiecare zi pe internet si vine odata la 2 luni acasa.Si in plus castiga si foarte bine daca ar fi ramas aici nu cred ca aveam la ora actuala tot ceea ce-mi doresc eu

| FreeZer69 a răspuns:

Sa`si gaseasca un job in tara. Daca are experienta si e bun in ceea ce face nu va fi greu.Dar merita sa incerci.App daca ai fi din RM.Valcea si daca intamplantor sar pricepe la constructii tatal meu ar putea sa-i ofere un loc de munca.Altceva nu va ce as putea spune.Ii urez spor la treaba, servici usor si BAFTA! Freez Power