| yonela13 a întrebat:

Buna TPUhappy am nevoi de sfatul vostrukiss unei colege de-a mea ii place foart mult de un baiat din clasa a 8-a noi fiind intr-a 6-ahappy m-a pus pe mine sa vb cu elhappy am vorbit cu el iar el a specificat destul de clar ca nu o place in schimb a spus ca vrea sa stea cu mine. Atunci am spus ca este dragut dar nu as putea sa ii fac asta colegei mele. pe parcurs am inceput sa il plac din ce in ce mai mult iar colega mea acum are un iubit. ce ziceti? as putea sa stau cu el?

Răspuns Câştigător
| d4ea a răspuns:

Eu intotdeauna am zis ca daca doua persoane se plac sa fie impreuna. daca o anumita persoana nu place pe cealalta si place pe altcineva hai sa nu fie impreuna ca ii place uneia.stai cu el dar spune-i si ei sa eviti conflicte!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde să stai cu el? Pe bancă?
Sunteți prea mici pentru a fi prieteni!
Faci cum vrei.
Pa, pa.

| yonela13 explică (pentru Legiuitoarea):

Asta sa o crezi uh ca sunt prea mica

| Legiuitoarea a răspuns (pentru yonela13):

Bună.
Da, ești foarte mare, să fie să faci și un copil la 14 ani, da!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă prietena ta are iubit şi respectivul vrea să fie cu tine, nu văd impedimentul! Să fi iubită maxim!

| onasis1961 a răspuns:

Dacă prietena are iubit, nu văd impedimentul de a fi tu împreună.

| oompaloompa a răspuns:

Da bineniteles, din moment ce ea are pe altcineva...

| Patrick1 a răspuns:

Explica-i situatia prietenei tale, ar trebui sa inteleaga!

| macs3k a răspuns:

Discuta cu prietena ta, intreab-o daca s-ar supara daca ai incepe tu sa vorbesti cu acel baiat si vezi ce spune. dar avand in vedere ca ea are deja alt iubit nu cred ca ar avea motiv de suparare. baftawinking

| nalexuta a răspuns:

Normal pe mine nimic nu ma impedica in locu tau

| Scumppy_Anitza_1998 a răspuns:

Eu in locul tau as fi cu el dar cred ca prietenei tale ii va fi putin asa ciuda