| Yonutz47 a întrebat:

Acum 2 saptamani am urmat sfatul unui utilizator TPU si dupace i-am spus colegei mele de banca ca o plac am asteptat o saptamana si am intrebat-o ce parere are(asta s-a intamplat marti,dupa ce am aflat de la o prietena comuna ca s-ar putea sa ma placa) si ea a spus ca i se pare dragut. Asta mi-a dat sperante si vineri am imtrebat-o daca ma place. Am primit un raspuns foarte neasteptat. Mi-a spus ca e prea tanara si nu vrea o relatie, nu vrea sa imi franga inima si exista si alte fete mai potrivite pentru mine. A mai spus ca daca as sti totul despre ea nu mi-ar mai face placere sa stau in preajma ei deoarece ea e mai ciudata(stau in banca cu ea de 3 luni si nu am observat nimic ciudat, iar toti prietenii comuni spun ca e ok si nu e nimic in neregula cu ea). Sa nu uit ca a spus ca si-a dat seama ca o plac de mult timp. Acum nu stiu ce sa fac in continuare si ce sa cred(ce a spus ea sau ce a spus prietena comuna). Sugestii?

6 răspunsuri:
| saynotoemo99 a răspuns:

Mai intreabă odata ca să fi sigurwinking

| neutrino a răspuns:

Fata te-a refuzat civilizat, politicos, iar tu nu ai inteles acest lucru.

| cristimihailov a răspuns:

Situatia pare simpla la tine.

Ai primit refuz.

Apare insa problema: nu vrei sa il auzi.

Starea se va schimba, ea va fi mai retrasa, tu la fel si cam asta este.

Daca nu vrei nici una din astea, exista o zicala care spune: bate pana ti se va raspunde.

Asa ca ia-o frumos si explica-i ca nu este nici o nenorocire faptul ca te-a refuzat, ca intelegi ca asta a fost alegerea ei si de asemenea ca respecti acest lucru, dar nu ai prea vrea sa se schimbe lucrurile din cauza asta.

Dar, ai remarcat la un moment dat, in momentul refuzului, ca ea a zis ca este mai ciudata si ca daca ai afla nu ai mai vrea nimic de la ea.

Intra si tu mai departe in joc si danseaza dupa muzica. In sensul ca pe ea, cu sau fara refuz, tot o consideri o amica importanta. Si de aceea doresti sa intelegi afirmatiile ei (cum ca este ciudata, nu altele) si va trebui sa mai incepi sa sapi in inima ei.

Facand asta, ajungi in friend zone. Ceea ce si trebuie. Trebuie sa o faci sa se deschida fata de tine si sa iti spuna tot felul de tampenii. De asemenea e foarte imporant ca si tu sa ii impartasesti diverse situatii. Ideea este de a te cunoaste mai bine.

Odata ce ai rezolvat asta, mai faci o incercare. Bagi frumos gluma, ca sa mai incerci odata. Ca daca prima data a raspuns nu, atunci, tu fire optimista, speri ca a doua oara sa fie da. Dar, na, totusi, daca este nu, consideri sa respecti alegerea.

Daca iar primesti nu, atunci uita-te prin zona si intreab-o cum sa o cuceresti pe alta si pe alta, etc. Si incepi chiar sa o faci. Ii ceri chiar ajutorul.

Aici iesi din friend zone.

Si incepi sa discuti cu ea, fiecare cum e diferita fata de ea. Intre timp te afisezi cu celelalte.

Aici incepi sa intrii in zona de interes, deoarece oricat s-ar chinui ea, tot exista o competitivitate intre fete.

Racesti un pic relatia (ceea ce este si normal, pentru ca nu o sa mai ai timp de ea)... si pui niste prieteni de ai tai sa o intrebe de ce nu a fost cu tine...

Dar... dupa toate astea, s-ar putea sa nu mai vrei tu sa fii cu ea.

Oricum, trebuie incercat. Refuzul pe care l-ai primit, era demult clar pentru ea. Acum se pune problema sa viciezi raspunsul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respecta-i dorinta, nu stiu in ce relatie vrei tu se te bagi avand in vedere ca ai 14 ani

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Te-a refuzat frumos, din partea ei esti doar un alt tip care vrea sa o babardeasca dar nu are tupeul necesar sa-i spun. PEACE!