| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat sincer, fara ironii si trebuir de acest fel. Asa, deci eu si cea mai buna prietena ne-am certat de curand.Totul a pornit de la o o verisoara de-a mea care a cerut id-ul ei ca sa vorbeasca si sa imprieteneasca. Dar treburile au devnit un conflict, iar prietena mea cea mai buna m-a intrebat daca stiu cal cui e randul.Si aici vine partea mea de vina : am zis ca nu stiu al cui e id-ul. Dar ea si-a dat seama ca am id-ul si s-a suprat pe mine pe motiv ca am pus-o pe vara-mea sa faca misto de ea desi nu am facut asta. Eu si verisoara i-am explicat ca eu n-am facut asta si ca singura mea vina e ca am mintit { mi-am cerut scuze ca am mintit si i-am explicat si eu treaba]. in fine.in cele din urma verisoara mea a reusit sa afle de la ea ca nu e suparata pe mine, dar tot nu se schimba lucrurile.asta mi s epare mei putin ciudat.pentru o minciuna sa iasa asa mare scandal. deci precizez ca ea stie ca eu am gresit doar mintind si atat, dar tot nu vorbeste cu mine. Voi ce parere aveti.si cum ati actiona in astfel de situatii, avand in vedere ca vina mea e infama. Credeti ca va trece momentul critic? Multumesc anticipat! Dau si funda happy.

Răspuns Câştigător
| Kitty20 a răspuns:

Am si eu un cz dar nu til povestesc c sa nu te plictisesc pe scurt doua dintre cele mai bune prietene ale mele d\fiindca prietene una cu alta sau certat bine de tot au stat certate cateva luni iar joia trecuta de ziua unei dintre ele sau impacat.deci o sa va impcati daca erati bune prietene si v-ati certat doar din atata lucru. poti incerca sati mai ceri scuze si sa incerci sa te impaci cu ea sau sa-i arati ca tot tuu esti prietena ei. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Kitty20):

Mda.nu`mi mai cer scuze.i-am explicat de vreo 3 ori acelasi lucru da face pe mega vedeta.ee asta eoh go on. sper sa se intample ca in cazul prietenelor tale.nu de alta, da am nevoie de cineva care sa ma ajute mereu cand am necazuri[mai am o prietena foarte buna da e mai mare ca noi cu vreo 3 ani si se pregateste de BAC.nu o incarc pe ea cu ce am eu pe cap] happy

| Kitty20 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa v impacati pana la urma *** in minte un plan prin care s-o faci pe ea sa-si dea seama ca are nevoie de tine...sunteti in acceasi clasa?

| anonim_4396 explică (pentru Kitty20):

Nu.doar in acelasi liceu happy

11 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Buna! Inca mai e suparata pentru ca tu iti ceri scuze la infinit si asta o face sa se simta importanta.Ai recunoscut ca ai gresit ti-ai cerut iertare... daca scuzele nu iti sunt acceptate las-o balta, te va cauta ea.Sa inteleg ca vorbeste cu verisoara ta care a jignit-o dar cu tine ca sunteti prietene nu? Las-o sa se calmeze te va cauta ea.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru angel09):

Nu mi-am cerut scuze decat odata.si da., vb cu vara-mea.si cu mine nu :d

| Roxana121 a răspuns:

Eu zic din propria mea experineta: daca cineva m-a mintit 1 oara o va face sh a 2, sh a 3, sh tot asa, acum depinde de persoana sunt altele care inteleg greseala isi cer scuze sh sunt ertate, si nu mai mint niciodata, dar altele o fac in continuare, acum nu pot zice ca tu esti de vina sau ea, lasa timpu sa le rezolve daca e sa fiti din nou cele mai bune prietene veti fi daca nu asta e, tu ai facut deaveai de facut tiai cerut scuze iia explicat situatia, restul depinde cum va decide timpu. Succes

| anonim_4396 explică (pentru Roxana121):

Faza e ca eu am mintit`o prima data.si ea de multe ori.am si prins`o de aproape fiecare data dar ma rog...am trecut cu vedereaoh go on.

| Kitty20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate prietenia voastra ar trebui sa se sfarseasca sau cu timpul poate sr rezolva... daca ziua ei de nastere este pe aproape fai un cadou sa cv de genu incerca sa faci ca sa va impacti (nu trebuie sai faci plecaciuni fiindca asa mereu va stii c oricum iti ceri scuze si te v manipul)

| Roxana121 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca va mintiti una pe alta cind aveto ocazie( asta nu e prietenie la voi) e doar asa o atractie ca sa nu fii singura mai bine cu ea, dar nu e corect intr-o prietenie sa exziste minciuni sau secrete.eu fac concluzia ca nici tu da nici ea nustii ce inseamna o prietenie adevarata.

| s3my a răspuns:

Suna a suparare de copila. Iarta-ma ca o zic asa. Nu vreau sa-ti jignesc prietena dar cam asa e. O sa-i treaca, si daca n-o sa -i treaca, treci tu peste ca nu merita.

| anonim_4396 explică (pentru s3my):

Da.asa este happy. i-am spus si mamei si a zis la fel.Eu sper inca sa-i vina mintea la cap.thanks all :*