| Nuamnumeimiparerau a întrebat:

Am nevoie şi eu de ajutor sad :
Acum câteva zile prietenul meu mi-a spus că ma înşelat. Iar eu am trecut peste dându-i încă o şansă. Dar am intrat pe id-ul său şi am văzut conversatii în care le spunea "te iubesc", multor fete. Iar eu totuşi i-am mai dat o şansă. Dar el le spune tuturor că n-are iubită, sau că toate fetele sunt curve. Mi-a promis că se va schimba, dar eu nu mai ştiu ce să cred. Ce ar trebui să fac? Vă rog să luaţi întrebarea în serios pentru că chiar am nevoie de ajutor puppy dog eyes. Mulţumesc. happy

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

De ce sa mananci mere? cand ai salata de fructe? caracteru sa fie schimbat dureaza anii, nu suferii, foloseste autosugestia, el a pierdut nu tu..fii fericita..si vei vedea ca alticineva mai bun va aparea ..sanatate si bafta.happy

| Nuamnumeimiparerau explică (pentru schmoll):

Mulţumesc de răspuns. :*. Sper să mă ajute şi să fie bine!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu se schimba niciodata. Si cel mai greu este sa te insele prima data, urmatoarele dati vine natural. iertandu-l, tu te-ai angajat de fapt sa il accepti asa cum este, iunfidel, sa accepti ca esti una din multele lui femei. Sigur ca el spune multe, dar nu se asteapta sa le crezi, sunt doar pansamente pentru constiinta, se asteapta sa le iei ca atare si as inchizi ochii. In asta consta pactul vostru

mira
| mira a răspuns:

Lasa-l ca sa-ti acorzi si tie sansa de a cunoaste alt baiat cu care sa fii fericita.

| stanly7 a răspuns:

Lasa-l.
Stiu ca esti indragostita de el si e greu dar asta trebuie sa faci.
E ca si cum ai intreba :
"Acum cateva zile am bagat mana in foc si m-am ars.Ce ar trebui sa fac? Am nevoie de ajutor."
Tu ce ai raspunde daca as intreba eu asta?
Nu mai baga mana in foc.
Scuza-ma pentru aceasta paranteza dar voiam sa intelegi cum privim noi din afara relatiei.

| sensualus a răspuns:

Ti-a spus la misto ca te-a inselat sau e chiar pe bune?

| ZeHelp a răspuns:

Of, doamne, daca si eu as primi atatea sanse...
Tot ce pot sa-ti spun este sa-ti asculti sufletul. Ce-ti spune?

| ѕмιℓєє a răspuns:

Desparte-te de el!
Nu te merită!

| DaYannaDG a răspuns:

Cate sanse ai de gand sa-i oferi?
E clar ca nu te iubeste deloc!
Da-i papucii si incearca sa-l uiti, va fi greu dar asa e mai bine, mult mai bine happy
Si. a zis ca se va schimba? :O Cand? La pastele cailor? A avut destul timp sa se schimbe, pur si simpu nu ii pasa.

| Gahbryella a răspuns:

Cat de tampit sa fii si sa faci asta..mai puteai sa intri si pe id lui si stia asta..sincer asta chiar e bataie de joc fata de tn..nush ce mai astepti draga da.i papucii mai repede!

| Ingerasulinocent a răspuns:

Daca ai sa il tot ierti ai sa suferi. Trebuie sa te desparti de el, pentru ca in felul asta cand va spune ca nu are iubita, va spune adevarul. Si fa asta printr-un mesaj, asta probabil o sa il jicneasca.

| SelenatorGx3 a răspuns:

Câţi idioţi există pe lumea asta. o_o
Lasă-l să plece, nu mai sta de vorbă cu el şi ignoră-l total. Câte şanse vrei să-i dai, 100?! Cred că nici la 100 de şanse nu se va schimba. -.-''
Ignoranţa-l va durea. Dacă va veni la tine, atunci te mai gândeşti şi-l testezi.
Dacă nu vine, nu te-a meritat niciodată. :3

| Daniiiiiii a răspuns:

Nu-l asculta. O prietena a facut aceeasi greseala. A dat multe sanse si pana la urma totul s-a terminat cu multe lacrimi si suspine. Nu ii mai acorda sanse. Vei ajunge carpa lui si isi va bate joc de tine. Nu devenii bataia lui de joc. Asculta aici. Vei ajunge sa regreti amarnic fiecare clipa.

| Ciuf98 a răspuns:

Eu zic sa faci ce iti spune inima.