| andreisergiu123456789 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare care ma macina zilnic! am fost impreuna cu o fata cand eram in clasa a 10 a! Totul a mers bine pana cand un grup de fete care desi eram la aceeasi scoala imi purtau ura,au reusit sa o faca sa creada pe iubita mea ca eu as fi inselat o cu alta(e era in relatii mai bune cu ele, na fetele, plus ca erau si colege eu la mate info ea la biochimie.A venit la mine suparata cu toate ca ii explicasem ca nu am facut nimic...in zadar,ce e culmea NU M A CREZUT cu toate ca pana atunci ii fusesem fidel,o iubeam o imbratisam,ieseam des in oras si nu ne certam(nu pot sa mi dau seama, cat de bine au jucat teatru acele fete, ce stiu eu)in fine au trecut 4 ani de atunci pana cand ne am reintalnit! nu ma asteptam chiar am fost socat cand atunci cand m-a revazut m-a imbratisat CA SI CUM nimic nu s ar fi intamplat! Abia mai tarziu am aflat ca ea aflase dupa liceu ca de fapt nu o inselasem(cumva acele fete au marturisit indirect,ceva de genul au spus in momentul nepotrivit,lor,cu gura mare! STIU crazy story,dar ce voiam sa spun,iata ce as vrea sa va intreb.M am gandit sa incerc sa fiu iar cu acea fata tinand cont ca nu am facut nimic,acea fata stie,acum ca nu i-am fost infidel si cu siguranta,cel putin in acel moment,cred ca nu m-a uitat nici clipele frumoase! un fel de "pauza nedorita"! partea foarte grea acum incepe tocmai aflasem ca avea un iubit, si asta m-a intristat totusi n a nu o pot judeca nu ne am mai revazut din liceu si acum aproape de finalul facultatii! intrebarea mea este urmatoarea cum as putea sa o recastig acum ca are un iubit?!
asteppt raspunsuriile voastre si fuunda normal! p.s. o rempacare nu vreau sa aud raspunsuri de genul uit o sau asta a fost viata!
eu sunt un luptator si norocul meu, genetic vorbind este ca sunt un ambitios si un rabdator! vreau sa incerc sa o recastig! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 17Ioana a răspuns:

Salut!
Sfatul meu, bag-o putin in seama, doar putin incat ea sa stie ca tu esti acolo, de genul spune-i ca te bucuri ca a aflat adevarul, ca ea inseamna foarte mult pentru tine si ca nu i-ai face niciodata rau ( astfel ii dai ei de gandit, stie ce simti pentru ea si ca a gresit)
2. Daca are un iubit, las-o sa-si consume relatia, nu o face sa se desparta pentru tine. Nici tie nu ti-ar conveni ca iubita ta sa te lase pentru altul, sau sa te insele, etc. Daca ea ia decizia singura de a se desparti de respectivul, din diferite motive, este totul ok si poti sa o curtezi.
3. Daca nu se desparte din proprie initiativa, lasa timpul sa treaca, sa devina disponibila si cum ai ocazia o inviti la o cafea si depanand amintiri, o sa vina totul de la sine. Eventual bag-o la prieteni pe Facebook, sa vezi cand se desparte de respectivul, sa stii cand sa actionezi.
Cand in final ajungeti sa fiti iar iubiti, poti sa-i spui, fara a face repros, ca o iubesti si ar fi bine ca de acum sa aiba incredere in tine, ii dovedesti cat o iubesti prin faptul ca dupa o perioada asa lunga de timp inca te gandesti la ea si te zbati sa o recastigi, iar faptul cu increderea, si-a dat singura seama
Daca ar fi cu tine, sunt convinsa ca si ea are de castigat, sa aiba un baiat care chiar o iubeste.
Eu una asa as face, daca as fi in locul tau.
Succes

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faceți ceva împreună. Provoacă o întâlnire pentru asta.