| Anastasyia a întrebat:

Am o intrebare: Daca parintii mei divorteaza pentru a doua oara ( eu avand acum 2 tati, unul fiind biologic si altul adoptiv ), pensia alimentara de la cine o voi primi?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai fost adoptat de al doilea sot al mamei si mama divorteaza de el atunci acesta va fi obligat la pensie alimentara. Daca nu ai fost adoptat atunci va plati tatal biologic.

| Edw08 a răspuns:

Aia se primește doar de la biologic.

| Andreeush a răspuns:

De la tatăl biologic.
Tatăl vitreg te-a adoptat?

| ywar a răspuns:

Tu vrei sa sugi de la doua oi? Nu merge tata. Multumeste-te cu o pensie alimentara pe care o primesti. Eu nu am primit-o nici macar pe asta, dar asta a fost cu foarte multi ani in urma.

Răspuns utilizator avertizat