| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare foarte complicata, nu prea stiu ce sa fac. Baiatul pe care il iubesc si cu care am o relatie acum a avut o relatie mai de mult cu o fata. Ea are acum in copil si zice ca este al lui, dar ea a avut relatii sexuale cu mai multi baieti in timp ce era cu el. Eu nu stiu a cui este, dar este foarte posibil ca si eu sa fiu insarcinata, iar el imi spune ca vrea sa pastreze copilul, daca as fi. Eu nu vreau un copil acum. Ce as putea sa fac? mai ales ca exista acel copil pus sub semnul intrebarii.

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu cred ca este al lui! Nu are de unde sa stie peste noapte! Vrea sa va faca rau. A facut ea un test de paternitate peste noapte?! E o femeie de joasa calitate, nu vorbim despre ea. Tu, fa ti un test de sarcina in primul rand, ia o usor, vezi ce se intampla cu tine! Daca esti, vorbeste cu el si spune i ceea ce simti si ceea ce vrei, tu esti mama, tu porti copilul! Daca nu te intelege, faci ce simti! Iar daca nu esti insarcinata, ar trebui sa vorbesti serios cu el! O relatie trebuie sa fie egala, ce isi doreste unul isi doreste si celalalt! Daca de acum aveti probleme de intelegere, mai tarziu va fi complicat.
E doa un sfat, Succes! :*

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Oricând poți face un test de paternitate. Dacă e al lui, asta e, a fost prost că s-a culcat cu panarame.

| Freya1 a răspuns:

Mergeti si faceti un test de paternitate cat mai repede sa vedeti daca este a lui da sa il faceti in cat mai scurt timp daca si tu esti insarcinata.Fa teste de sarcina si mergi la ginecolog sa stii sigur sa nu te stresezi degeaba si vorbiti cu fata respectiva vorbeste si cu el sa vezi daca mai are ceva cu ea si ce va vrea sa faca. Daca vezi ca e confuzi mai bine nu pastra copilul sa te trezesti si tu ca esti in situatia fetei respective

| Caro34 a răspuns:

Treaba cu testul de paternitate cost foarte scump la noi. Pt tine: fa-i un test de sarcina si vezi ce iese, apoi daca este pozitiv, atunci vei fi o mamica super si nu trebuie sa-ti fie frica de nimic fiindca sunt atat de multe femei singure ca-si cresc copiii cu demnitate si respect. Daca iubitul tau accepta sa ramana cu tine, atunci puteti fi o familie super. Nu trebuie sa te gandesti la altcineva care oricum nu a fost corecta! O femeie adevarata nu se culca cu 100 de barbati, fara sa iubeasca pe niciunul! Cu cineva trebuie sa fie, dar asta e alegerea ei. Tu vezi-ti de ale tale si nu fa avorturi, mai ales la primul copil! Primul este tot ceea ce ai tu mai bun in tine, apoi avorturile sunt complicate si poti ramane cu sechele, deci nu! Iubirea e un sentiment frumos si trebuie sa ramana frumos mai departe, simplu si fara complicatii. Prietenul tau trebuie sa-si asume anumite responsabilitati si fata de celalalt copil, daca este al lui si afla acest lucru, in rest fii realista si lupta pentru fericirea ta! Cere ajutorul parintilor tai pana cand poti sa te descurci singura, termina scoala ca sa-ti poti castiga o paine cinstit, pe sudoarea fruntii tale, si invata din greselile tale si ale celorlalti! Numai bine!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Caro34):

" O femeie adevarata nu se culca cu 100 de barbati, fara sa iubeasca pe niciunul!".
ai uitat sa adaugi ca : un barbat care alearga din pzd in pzd este mult mai de condamnat decat o fata naiba care a schimbat 2-3 barbati. taciosi-ratati

| T0T a răspuns (pentru Caro34):

Nu cred că e mai scump testul ca pensia alimentară ce urmează să i-o plătească.

| kandaraki a răspuns:

Ce poti sa faci in acest caz? testul de paternitate pentru a afla a cui intr-adevar e acel copil si nasti tu propriul copil, nu lua viata lui, el nu e vinovat cu nimic.
Iubitul tau daca se va adeveri ca si acel copil e a lui probabil daca te iubeste nu te va parasi, va fi alaturi de tine si de copil, dar daca te va parasi pentru a fi cu aia atunci singura iti va fi greu.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ca adevarul sa iasa la iveală, partenerul tau trebuie sa faca un test de paternitate ca sa se poata adeveri ca acel copil este al lui. Daca raspunsul este negativ, poti pastra copilul tau deoarece puteti fi o familie fericita fara sa va mai deranjeze nimeni cu astfel de probleme. Daca raspunsul este pozitiv, nu iti recomand sa renunti la pruncul tau, deoarece acela nu a gresit cu nimic! Pana la urma pruncul este si al tau si tu il cresti si il nasti.Iti aparatine mai mult decat acestuia.Sa faca testul si alegerea este a ta, fie ca esti însărcinată sau nu.Meriti"a doua sansa"

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

P.s: Nu esti singura femeie pe lume care face un avort, mai bine decat sa ai un copil nedorit! Cel putin, daca ai 16, 17 ani....Trebuie sa iei asta in calcul!

| 1231242 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Da,dar practic omori un om. Daca avea dizabilitati este de inteles, dar chiar si asa, omori un om.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru 1231242):

Nu este chiar asa! traim in 2017, mai ales daca este in primele zile, nici macar nu este un copil! Nu este format! Este ceva ce orice femeie face la randul ei, si nu cred ca un barbat ar avea ce sa caute in discutiile astea!