| Ioana9941 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare mai ciudatica.
Acum 3-4 luni am iesit cu un baiat,era genul de baiat foarte timid si retras,mie imi placea de el deoarece era foarte calm si foarte atent, cand vorbeam pe internet era mai dezghetat, dar fata in fata greu scoteam un cuvant de la el.Totusi dupa cateva saptamani a inceput sa fie foarte... dubios,tot imi trimitea mesaje cu tenta sexuala la fel si mesaje, incepuse sa ma trateze destul de urat, dupa am aflat ca intrase intr-un anturaj.Eu am rupt legatura cu el, am fost pur si simplu degustata de el.Acum cateva zile mi-a trimis un mesaj de pe alt numar cum ca ii pare rau si regreta si chestii din astea, a inceput sa ma sufoce cu mesaje de scuze.AICI INTERVINE INTREBAREAbig grine ce dintr-un baiat calm si sensibil a devenit fix opusul? INTREBREA este pentru mai mult pentru fete, poate a mai trecut cineva prin asa ceva, dar as vrea sa stiu si parerea unui baiat.VA MULTUMESC DACA ATI CITIT TOT.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Persoanele timide sunt asa doar la inceput, cu timpul se obisnuiesc cu persoana si incep sa se schimbe. Persoanele timide sunt foarte instabile emotional, nu stii de la ce sa te astepti de la ele. De aici rezulta ca sunt foarte usor de schimbat / manipulat. Asta este motivul schimbarii lui bruste. Nu a avut personalitatea lui proprie, stabila,,, tare". Adica inca era foarte moale si cum a intrat intr-un anturaj, acel anturaj a putut sa-l modifice extrem de usor intr-un timp foarte scurt.

Un alt motiv ar mai fi ca fiind timid, iti dai seama ca nu are parte de fete foarte des, de aici rezulta si viata sexuala foarte inactiva, din asta rezultand un fel de,, disperare" pentru asa ceva pe care ai vazut-o de la el in mesaje. Seara faina!

| Ioana9941 explică (pentru Nemessys):

Multumesc pentru raspuns!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baiatul probabil e virgin si are dorinta mare sexuala, tu il vreai ca catelus de pastrat in zona prieteniei, cine stie in cate zone a fost, asa e daca esti bun si cuminte esti catelusul fetelor, va plac badboy

| Ioana9941 explică (pentru RAY):

Nu,nu am vrut sa fie catelusul meu.Si eu sunt o fire destul de timida si retrasa.Nu am vrut sa imi bat joc de el si din contra, am vrut sa apropii mai mult de el.

| RAY a răspuns (pentru Ioana9941):

Sa il manipulezi in felul tau apoi sa fugi la altul, nu are rost sa imi raspunzi

| Freya1 a răspuns:

Se mai intampla cand un baiat ok cade in cealalta extrema impins de la spate de "prieteni" bine voitori.
Poate firea lui era mai timidă si s-a gandit ca tu nu o sa mai iesi cu el daca nu devine bad boy si atunci s-a luat dupa sfaturile din stanga si dreapta si a dat o in bara.Sau poate asa e felul lui da s-a ascuns.

| siriusblack98 a răspuns:

Singurul care a fost cel mai aproape de adevar este individul cu funda. Restul doar necunostinta de cauza. Uite eu sunt baiat, am fost si am facut exact aceleasi greseli cu prima mea iubita cum le descrii tu pe ale acestui baiat. Timid, fara o personalitate proprie, imitam si eu ce vedeam la ''bad boys'' care aveau succes la fete si am facut-o sa se departeze de mine + ca cel mai probabil am lasat-o cu o amintire neplacuta in ceea ce ma priveste si regret dar nu pot da timpul inapoi. Tu decizi ce ai de facut. Totusi sa ai in vedere ca un caracter si o personalitate are nevoie de ani de experienta ca sa poata prinde un ''polish'' frumos. Mai pe scurt o a doua sansa pentru el nu inseamna ca se va schimba in vreun fel in cateva saptamani/luni. Bafta!

| Crackman a răspuns:

Mereu trebuie timp sa vezi cum este un om.
Dupa o perioada abia incepe sa nu mai poarte masca

| AliGab a răspuns:

Spune-i sa te lase in pace ca altfel te duci la politie si il denunti pentru hartuiala. Stai departe de el ca omul nu-i in toate mintile...Doamne fereste sa patesti ceva

| GLA a răspuns (pentru AliGab):

Ma da crizata sau crizat mai esti ca nu stiu dupa nume ce naiba esti, ce ti se pare asa wow ca a facut baiatu? Baiatu ala probabil nu a mai avut contact cu alte fete si nu stie sa se comporte atata tot, toti facem greseli, greselile se iarta, dar trebuie sa mai existe cate un om ca tine care gata hauuuuu sa vina MILITIAAAAAA

| RAY a răspuns (pentru AliGab):

Esti paranoic

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Multumesc! Asemenea :-)

| Jus7t a răspuns:

De ce dintr-un băiat de treabă și prieten bun, domnul Bobiță a ajuns să fie arogant și nesimțit după câteva luni de Anglia?

De ce dintr-un bărbat calm a ajuns să fie mereu nervos și rău cu oamenii de când a întâlnit-o pe Olguța?

El era timid, nu sunt deloc de acord cu generalizarea făcută de tipul care a primit fundă, nu sunt instabili emoționali (poate unii, nu toți, iar asta nu are legătură neapărat cu timiditatea) ci doar din cauza timidității el nu își arată adevărata față în întregime, nu se exprimă cum se exprimă de obicei, nu se simte în largul lui și de aia.
După ce s-a obișnuit cu tine a început să se simtă confortabil și din momentul ăla el a putut să fie el.
Adică el... fără experiență cu femeile, el care îi ascultă pe restul sau vede la restul și repetă și el.
Multe tipe stau cu genul ăla bad boy modificat oarecum genetic, adică poate însemna și țărănoi, cocalar cu glume de 2 lei, un tip neexperimentat care are un anturaj de genul o să îi imite pe ăia crezând că o să aibă aceleași rezultate.
Însă uita că nu toate femeile vor așa oameni lângă ele.
Încă își formează caracterul, încă face experiență cu femeile, e disperat după tine că ai fost prima tipă sau prima tipă după multă vreme.

Mă ajuta să îmi formez o părere mai aproape de adevăr dacă spuneai și de anume îți spunea el ție prin mesaje.
Dar probabil e îndeajuns atât.
Ideea de a vrea sex sper că nu e trecută la "nesimțire", e normal să vrea și asta.

Iar ca și chestie, poți să îi dai cuiva o șansă... când gafează la nivel înalt.
Poate două.în condiții extreme, dar atât.
Cui le dai, de câte ori le dai.e decizia ta.
Uneori e bine să fii iertătoare și poate ieși o relație mișto dacă oferi cui trebuie aceste șanse, alteori poți ajunge la spital bătută că le-ai dat cui nu trebuie.

| NarcisIfrim a răspuns:

Buna Ioana.Raspunsul e la fel de simplu ca si intrebarea.
Un baiat simte cand a dat-o in bara mai ales la prima intalnire.A vazut ca a fost timp si sigur a crezut ca ti-ai schimbat parerea.Ca si voi fetele, baietii mereu isi pun intrebari daca a fost bun la comunicare, daca a lasat impresie buna, daca ve-ti mai vorbi pe viitor.
El si-a dat seama si a vrut sa iti demontreze ca nu e chiar asa cum pare, timid si retras.Asa ca se explica si schimbariile de comportament ale lui, a vrut sa arate ceea ce nu este, ca sa te faca sa iti schimbi parerea.
Iar faza ca s-a intors cu scuze, e ca si-a dat seama de greseala..ca nu a rezolvat mai nimic cu acel comportament.
Acum ramane alegerea ta Ioana!