| justmystyle a întrebat:

TPU! Am o problema cu care ma confrunt de 3 saptamani. Am mintit-o pe mama ca am lua 8 la testul initial la romana, cand de fapt, eu am luat 7, 45. Ce sa fac? Cum sa ii spun mamei fara sa se supere? Luni am sedinta si sunt foarte stresata. A doua problema este ca la ora de informatica, domnul profesor a vazut ca radeam (desi eu nu radeam deloc, eram foarte atenta la lectie) si m-a notat pe mine si pe alti 3 colegi de langa mine. Ce sa fac in cazul asta? Cum sa ii spun mamei fara sa se supere? :'(

Răspuns Câştigător
| Rebee25 a răspuns:

OK spune-i asa :,, Mama, stii ca ti-am zis ca la testul de la romana am luat 8? Ei, pai am lut 7.45. iarta-ma ca nu ti-am zIs, dar nici nu stiam cum sa o fac fara sa te supar! Promit ca nu se va mai intampla niciodata!". Iar partea cu notatul, am mai patit si eu asa, spune-i mamei tale ca nu radeai si ca ai fost incurcata cu coelgii tai!
Sa nu te scufunzi in minciuni ca va fi de 10 ori mai grav!
Bafta! :*
FUNDA?

5 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Ii spui ca ai luat 7.45 si ca nu ai avut curaj sa I spui eu am luat 4 in clasa a 7-a la mate si mi-a luat boxe deci nu e bai (acum sunt a 9-a) si in cazul cu informatica spune-i ca nu radeai e mama ta o sa te creada.

| Bionicle a răspuns:

Trebuie sa incerci sa ii spui adevarul.Cineva a zis,, A nu spune adevarul inseamna a ascunde raul, si nu al inlatura''

| AlbuEmi a răspuns:

Ii zici ca profa o mai luat o data la corectat testele si a mai scazut din note...

| CoolEminemMusic a răspuns:

Ca nu ai fost atenta cand te ai uitat la nota. Ai crezut ca e 7, 5. Zic si eu.