| Skylerx a întrebat:

Am o problema de familie, sper sa ma ajutati (dar fara raspunsuri la misto va rog). Mie nu imi place branza, sa spun asa. Si ieri seara trebuia sa mananc, fratele meu tot ii spunea tatalui meu ca sa imi dea sa mananc branza (e cam nesuferit) si am vrut sa zic: 'Doamne, chiar il asculti?' si a inceput sa tipe ca nu stiu ce cu branza. A venit mama mea (vorbea la telefon) si a intrebat de ce tipam asa ca se aude din camera unde vorbea ea si tatal meu a zis ca nu vreau sa mananc branza si alte lucruri ca sunt maimuta ca nu stiu ce si sa ma dreseze, s-a enervat si mama mea si a zis ca el a crescut o maimuta si ca el e urangutan sau ceva de genul, s-a enervat si a plecat in casa si nu a mai vorbit cu mine deloc... Cred ca este vina mea, dar chiar sunt suparata, se supara din lucruri marunte vreau sa spun ca am facut si lucruri mai rele si m-a pedepsit putin, dar acum chiar nu stiu ce sa fac, discuta cu toti si cu mine nu, la masa fratele meu tot facea misto de mine ca nu mananc branza. Va rog sa ma ajutati, nu stiu cum sa fac sa ma impac sad
Nu cred ca ar conta varsta mea, dar ma rog am 11 ani (fac 12 in curand). sad

14 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Contează vârsta, te crezi o prinţesă, o să îţi treacă. Tatăl tău e mai inteligent decât maică-ta.

| Skylerx explică (pentru ZvT):

Am spus ca nu vreau raspunsuri la misto, nu ma cred nici o printesa, ai face bine sa ma cunosti inainte sa dai raspunsuri la nimereala. Uite cum s-a trezit unul.

| swagMeOutBitch a răspuns:

laughing)) Cum sa nu razi daca e de ras?:-J adica eu nu inteleg dc atata ''tamtam'' k il facu maicata p taicatu' urangutan..si el saracu se supara pe tinestraight faceIti dai seama ce afectat e akm..crek plange..Doamne de la branza aia apornit totlaughing)Yo zic sa nu mai cumperi branza

| Xenya a răspuns:

Este intr-adevar o situatie delicata dar poti vorbii cu ei si cred ca o sa inteleaga ca nu iti place branza! Chiar nu e o tragedie acest lucru! Incearca sa te intelegi bine cu fratele tau, incearca sa te apropii mai mult de el si o sa va intelegeti bine.
P.S. Eu nu mananc lactate, initial parinti incercau sa ma faca sa mananc si pana la urma au inteles ca nu imi plac! Mult succes!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu e nimic grav in problema ta,mie nu imi place urda sau conopida si nu exista conflicte in familie pentru asta. Spune-i fratelui tau ca daca se mai repeta chestia asta poate ii si carpesti o palma peste fata, asa, de fata cu toti, sa nu te mai ia la misto.Niciodata nu esti prea mica pentru a te face afirmata si nu trebuie sa te lasi calcata in picioare de nimeni si de nimic. Spune-le si parintilor tai asta, o sa te inteleaga

| thefighter1 a răspuns:

Isi varsa nervii pe tine..nu ii mai baga in seama, ignora-i total, asta e cel mai bine!

| lixu16 a răspuns (pentru thefighter1):

Asta e o chestiune de orgoliu. Cat despre branza... spune vlar si tare mie nu imi place branza si gata du-te tu la tatal tau si spune-i Tata te rog sa nu mai fii suparat pe mine daca tu consideri ca am greit imi cer scuze si te rog daca am gresit explica-mi cu ce. Si o sa vezi ca se rezolva lucrurile. ( el vrea doar sa iti demonstreze ca are ogoliu si mandrie fii convinsa ca nu e usor nici lui sa stea suparat pe tine.Succes si sa imi spui ce rezultat ai obtinut ( cat despre branza e bunaa dar mie nu imi place cea de oaie)happy

| Skylerx explică (pentru lixu16):

Sunt cam suparata pe tatal meu si mi-e si rusine sa-i spun pentru ca deja n-am vorbit cu el toata ziua de ieri si nici astazi, ieri noapte nu prea am dormit ca m-am gandit ce-o sa fac... Abia astept sa plece maine (duminica) cu fratele meu la Bucuresti, asa o sa stau cu mama mea, ea nu ma prea obliga si ma intelege...

| lixu16 a răspuns (pentru Skylerx):

Din cate inteleg eu voi sunteti ``doua nuci tari`` Nu e asa grav pe cat crezi tuhappy doar ca sunteti cam caposi si asta nu va ajuta pana la urma tot cedeaza unul dintre voi succes si sper sa fie bine happy

| Cris06 a răspuns:

Pai... Nu e nimic aiurea ca nu iti place branza (eu am 12 ani si 3 luni ) Eu sunt singura la parinti si nu mananc o gramada de lucruri, fasole, ardei umpluti, crenvusti, carne de porc, piftele si altele si nu ma cearta nimeni.
Spunele parintilor tai sa te inteleaga ca e normal in functi de fiecare om ai diferite preferinte si daca te obliga sa mananci ce nu-ti place te poti inbolnavi. Nu te necaji singura.
Si spune-i fratelui tau sa taca din gur si daca nu da-i si-o palma. Nu e nimic aiurea in problema ta! ( necajestel pe fratele tau cu note la scoala lucruri rele pe care le face sau mai stiu eu ce )
OCHI PENTRU OCHI SI DINTE PENTRU DINTE! Funda?

| Skylerx explică (pentru Cris06):

Nu am cum sa-l necajesc sau ceva de genul, pentru ca el pleaca la facultate la toamna si nu am cum... pur si simplu nu pot sa ma inteleaga ca nu imi place, le-am mai zis dar au spus ca si fratelui meu nu-i placea dar de cand a inceput scoala i-a placut, i-am zis ca eu am personalitatea mea si ca nu vreau sa copii pe unul si pe altul chiar daca este fratele meu dar degeaba, la fel eu sunt cam imprastiata si fratele meu este ordonat si mi-a zis sa il urmez etc. De fiecare data cauta un pretext ca sa-l dea spre exemplu, de parca eu nu am facut nimc in viata. crying

| ilovei a răspuns:

Nu ai o pisicuta sa ii arunci sub masa branza? S-ar bucuralaughing. Parerea mea e ca trebuie sa lasi barnza deoparte si mananca restulwinking

| ValyMT2 a răspuns:

E vina ta ca nu ai mancat branza.

Si fractu de ce vroia sa mananci si tu? Ii ramanea lui mai multa.

| WatDaFuq a răspuns:

Esti cam prost