| Enigmă a întrebat:

Am o problema! Fostul iubit al unei prietene de ale mele ma place. Si eu il plac, dar prietena mea inca il mai iubeste.
Eram la o petrecere noaptea trecuta si m-a chemat afara si a vrut sa ma sarute dar nu am acceptat pentru ca stiam ca si prietena mea il place foarte mult si nu vroiam sa o dezamagesc.
Ce sa fac? Sa flirtez in continuu cu el sau sa nu ii mai dau sperante avand in vedere ca tin foarte mult la amandoi?

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Este foarte important motivul pentru care ei 2 s-au despartit. Poate cel mai important lucru pentru a analiza situatia!

Eu sincera sa fiu m-as bucura pentru orice fost prieten care este cu vreo prietena de-a mea. Desi la inceput as avea o senzatie ciudata, pentru ca ar face cu ea aceleasi lucruri pe care le-a facut cu mine, ar fi doar o senzatie. Nu m-as baga intre ei! Si nici nu m-as supara pe ei!
Consider ca, fiecare a avut timpul lui pentru a trai acest lucru. Timpul lor a trecut probabil!

Daca prietenia voastra este adevarata veti vedea dupa ce ea va afla ca el vrea sa fie cu tine.

Sper doar sa nu fii tu motivul pentru care ei s-au despartit. Daca e asa, atunci las-o balta! happy

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

La cine ti mai mult? Cat de buna prietena iti e?
Gandeste'te la asta si alege ce vrei sa faci. Daca iti e prietena buna, nu merita sa te certi cu ea din cauza unui baiat de care la un momentdat ai sa te desparti de el si nu o sa mai ai pe nici unul dintre ei.

| Youmakemewannadie a răspuns:

Daca ea iti este o prietena adevarata te va incuraja in relatia pe care vrei sa o ai cu fostul sau prieten. Daca nu poate data viitoare iti vei alege prietenele mai bine.Pe de alta parte pune`te si in situatia ei. Tu ce ai face? Daca tu ai fi de acord in locul ei atunci totul e bine.Continua ce ai inceput cu baiatul acela. Good luck.

| SummerSmile97 a răspuns:

Offf...naspa situatia
Ai putea sa ii spun baiatului ca iti place de el dar ca nu puteti fii impreuna pentru ca nu vrei sa o dezamagesti pe prietena ta, si el poate intelege
Si daca tu il placi foarte tare si el la fel ai putea sa ai o relatie ascunsa cu ea, sa nu stie nimeni ca voi sunteti impreuna big grinbig grin Dar nici el sa nu spuna nimanui doar daca are foarte mare incredere in prietenii lui si nu ii voi spune prietenei tale big grin
Dar iubirea trece iar prietenii raman happyhappy

Sper ca te-am ajutat! big hug
Raaaalucaaaaa :-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua varianta, deoarece la un moment dat vei fi pusa in situatia de a renunta la unul din ei.Plus ca nu ar fi corect fata de prietena ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu mai e cu prietena ta? A lasat-o pentru alta? Gandeste si tu putin. Ai putea sa fii doar o alta cucerire. Si ramai si fara o prietena. Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau baiatul ar putea discuta cu prietena ta spunandu-i ca ii place de tine si daca sar supara sa umble cu tine, daca ar putea accepta si daca sar certa cu tine, dar gandeste-te bine inainte sa faci primul pas, cine e mai important el sau prietena ta.sau discutati amandoi cu ea.