| pisica90 a întrebat:

Buna TPU,am o situatie si o nevoie de un sfat,am avut o fata cu care vorbeam de cateva luni,lucrurile nu au mers între noi si ne-am distanțat,fata respectivă a început sa spuna lucruri urate despre mine, însă lucrurile acelea le-am aflat. Si-a cerut scuze si iertare foarte mult, dar nu am iertat-o niciodata pentru ca lucurile de le-a spus m-au rănit pentru ca m-a bârfit si asta a durut cel mai tare, dupa aceea nu stiu..imi tot dadea mesaje,dar altfel, mesaje răutăcioase, daca ii răspundeam devenea răutăcioasă si nu am ales blockul pentru ca sunt o persoana buna, nu rea.Iar am dezvoltat o "frica" cred de ea, pentru ca stiind ce mi-a facut ca a vb urat de mine si asa, cand imi dadea mesaj cu diferite meme uri, etc simțeam o stare de rau in tot corpul, dar ceva mă oprește sa-i dau block.Acum ii dau doar seen la orice, sunt o persoana rea ca ii dau seen? Ca sa înțelegeți, eu is o persoană f buna la suflet si nu vreau sa-i dau block si tot ce pot sa fac e sa-i dau seen si i-am dat de vreo cateva zile bune incoace, stiu ca daca ii raspund, conversația o sa se transforme in ceartă..ar trebui sa-i dau seen in continuare, sa-i dau block? Im confused.(daca mai vreți detalii spuneti, chiar am nevoie de un sfat)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta tipă este in primul rand duplicitară și instabilă emoțional. Dovedește asta prin faptul că acum te bârfește, în secunda 2 își cere scuze apoi te înjură iar.
Nu are caracter bun și ești și tu conștient de asta.
Cred că ai un fel de atașament față de ea, asta te oprește să o blochezi, deși asta ar fi cea mai înțeleaptă decizie.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu e nimic greșit în a te îndepărta e persoanele ce îți face rău.Iar dacă mai ai vreun dubiu ca acea persoana poate chiar tine la tine, iti spun sa ti-l ștergi din minte pentru ca nu e cazul.

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Aha, întâmplări de viață! Uite ce-ți propun: opțiunea de a-i da block nu e o dovadă de slăbiciune, ci o alegere să-ți protejezi bunăstarea emoțională. Te-ai gândit vreodată că a-i da block nu e răutate, ci o formă de autoapărare? Alege să te pui pe primul loc și închide acest capitol. Fă ce simți că e mai bine pentru tine!

| pisica90 explică (pentru AlexandruIonescu86):

Aveam nevoie de mesajul asta, mulțumesc!happy