| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am sa va spun o poveste rea.
De ziua mea 1 iulie a fost invitata si o fata adica 3, de 17 ani, eu avand 20.
Am handicap, adhd si 2 clase, ea a cantat la ziua mea, nu am invitat-o eu, dar m-a cunoscut, a stat de vorba cu mine si m-a injurat, facut prost si cu alea 2, m-a injurat a zis sa nu vin sa mananc la masa, ca imi arata ele,de ziua mea la mine acasa.
Va vine sa credeti.
M-am suparat,nu am zis la nimeni,m-a facut handicapat,prost si m-am dus sa-mi iau apa,nici nu m-am uitat in partea unde erau toti,m-am dus sa-mi iau apa de la put.
Dupa m-am dus,la matusa mea care sta langa mine,sa-mi iau apa in sticla.
Unde s-o bag la frigider,sa beau apa rece ca-mi place rece si nu era o apa ok, era o apa care era rece, avea gustul de rece,dar nu era tocmai buna si stiam si dininainte asta. M-am suparat, am venit acasa, am bagat muzica la subwoofer in casa, tare, o piesa trista, una trista, let myself go de la penny on mars si nu am spus nimanui, dupa au venit alea 3 si cand le vedeam ziceam in gand ce dracu vreti fa, voiam sa plec de acasa, dar m-au imbratisat si si-au cerut scuze.
Le-am iertat, nu stiu de ce si-au cerut scuze, de ce au venit, inainte cand am fost la putul meu de acasa m-au strigat toti dar nu am raspuns nimanui. Cred ca faceam scandal daca mai imi faceau ceva, eu sunt un tip care tine in el dar cand ii vine face urat putin.
Voi ce credeti, am procedat ok?
De ce, am facut asa?
Si alea de ce au facut asa?
Si de ce au venit sa-si ceara scuze?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai procedat ok.Trebuia sa le ceri sa plece in secunda doi de cand ai fost insultat, mai ales ca ele s-au si autoinvitat. Data viitoare ia legatura cu un adult daca nu te descurci.Nu este ok sa te lasi asa calcat in picioare.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Au fost aduse aici, nu au fost autoinvitate, au plecat dupa m-am inteles ok cu ele.
dar tot nu mi au placut de ele

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adhd nu este un handicap, cat despre întâmplare e o normalitate in Romania, eu nici nu mă mir, o țară plină de țigani români.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Voi ce credeti, am procedat ok? Da.
alea de ce au facut asa? Le-ai excitat, impresionat inconștient foarte tare, le-ai înebunit, cu alte cuvinte. Ca să scape de această tensiune au ales această cale nepotrivită de descărcare. De fapt doreau invers să te strângă în brațe, să te iubească. toate trei.
După ce au plecat, au ieșit de sub vraja ta incontientă, și s-au potolit. Revenind la starea de conștiință normală au pus din memorie videoclipul în care se comportau ca turbate și le-a părut rău. Cerând scuze, au spus indirect. Nu asta am vrut, de fapt, dar așa a ieșit. Ce au vrut de fapt, să se iubească cu tine atunci pe loc, dar nu puteau că era multă lume în jur. Acum sper că ai înțeles cum e uneori cu fetele.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Hai ca da, poate o fi si asa cum spui, stii ce zici acolo.
dar cand eu eram in casa, de ce canta in microfoane pentru un handicapat, dupa au inceput toate 3 sa zica.
putea sa vina macar una in casa dupa mine, sau toate.
dar nu au facut pentru ca erau si sunt rele.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă spui tu că sunt rele, așa sunt. Dacă spui că sunt bune, ele devin bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si inca ceva, cand eram in casa, cu muzica la subwoofer, auzeam pe aia cand canta in boxa, pentru un handicapat prost, sa ne linga
atunci voiam sa ies afara sa fac scandal mare.
dar ceva m-a oprit.
cand va vine sa credeti ce lume rea.
mereu primesc bully
doar pentru ca am adhd
eu stiu notele pianului dupa sunet fac remix-uri nu ca ele
ca de la adhd tin minte mai ok ca un om normal
si stiu a scrie

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai mei nu stiau cred
de cine canta aia
pe una din alea o cheama denisa. aia care a cantat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a scris una, mesaj, ca ii pare rau, si se simte vinovata ea si alea 2 adica toate 3, eu le am dat nr dupa ce au plecat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 incredere in nimeni
2 invata sa te respecti/iubesti
3 sa nu te interseze parerea altora
4 familia pe primul loc
5 mananca sanatos si fa miscare, nu conteaza de care, chit ca te plimbi 1 h pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are legătură cu discuția, dar ce faci cu două clase? Unde vei lucra? Eu am 12 și bacul, caut de două luni și încă n-am găsit. Baftă în viață!

| Smmo a răspuns:

Mi se pare bine ca nu ai fost violent verbal sau nu, ca pe urma tot pe tine cadea vina. Nu stiu cine le-a invitat la tine, daca pentru tine le-a chemat, sa ii spui sa nu le mai invite. Daca nu esti suficient de bun sa stai cu ele la masa, atunci nu au ce cauta in casa ta. Si-au cerut scuze pentru ca le-a spus cineva sau poate s-au temut ca le reclami pe undeva sau spui nu stiu cui ce au facut sau poate o fi mustrat-o pe vreuna din ele cugetul. Daca ai putut sa le ierti, foarte bine. Si incearca si nu mai injura nici in gand, asta ar fi si mai bine.
Ar mai fi o intrebare intr-adevar daca tu le-ai facut ceva sau zis ceva inainte sa le fi deranjat, dar oricum nu trebuia sa reactioneze asa, nu le tinea nimeni cu forta acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Smmo):

Asa este
oricum,nu le-am zis nimic sa le supere,m-am comportat frumos cu ele, de cand au auzit de mine ca am probleme si astea handicap, au inceput sa rada, si au inceput sa faca urat, au ras pe seama mea pe romaneste, nu le-am facut nimic.
nu stiu ce au avut.
au venit toate 3 la mine,si le-am vazut ca le curgea lacrima.
si ziceau,sa le iert
nu mi s-a parut frumos, sa cante in boxe, handicapat sa ne linga, auzi si tu ba frate ce oameni ziceam atunci, si de ziua mea, si cand am facut 20 de ani.
m-am bucurat ca au venit, sa isi ceara scuze, dar nu mi s-a parut frumos sa faca asa
si daca am probleme handicap ce are, nu am ales eu sa ma nasc asa, asa a vrut dumnezu si asa in ziua cand m-am nascut, eu si mama era sa murim.

| BounceMusic a răspuns:

))