| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie sa imi explicati cum sa procedez cand merg la o petrecere de botez. O sa merg cu prietenul la niste rude de ale lui,la un botez si nu stiu ce sa fac, ce sa zic, cum sa procedez. Daca sunteti draguti sa-mi explicati sau sa-mi dati niste sfaturi ce ar trebui sa fac de cum intru in restaurant, mai ales ca nu cred ca o sa cunosc pe nimeni. Multumesc

4 răspunsuri:
| VerdeLila a răspuns:

Vei merge impreuna cu iubitul tau sa saluti parintii si nasii bebelusului, urandu-le sanatate si sa le traiasca si ce mai vreti voi, apoi rudele apropiate iubitului si in rest, te distrezi ca la o petrecere.

| Nudamnume a răspuns:

Buna.E ciudat sa nu cunosti pe cineva la o petrecere, dar incearca sa cunosti cateva persoane.Sau daca ai ceva cunostinte mergeti toti, pana te acomodezi.In restaurant incearca sa socializezi muuuult. Oamenii adora sa cunoasca si sa vorbeasca. Sper ca te.am ajutat.

| nicol1995 a răspuns (pentru Nudamnume):

Pai ma refeream ca o sa fie numai rude din partea gazdelor, oameni de toate varstele si din partea iubitului pe care nu am de unde sa le stiu

| Printzesik a răspuns:

Hey! Eu zic sa fi tu... Intri, saluti, ii urezi toate cele bune micului/micutei print/printese. Iar apoi te distrezi discret. Raspunzi la intrebari simplu : da sau nu... Sa nu creada ca esti prea vorbareata, zambesti mult, incerci sa fi placuta!