| Anonimus20000 a întrebat:

Buna Tpu.Am si eu o problema:
Am 14 ani si am avut o prietena foarte buna(ne cunosteam de la gradinita)problema e ca din clasa a 8 a aparut o fata pe nume Ina cakre se baga intre noi.Prietena mea a legat o prietenie foarte stransa cu e si pe mine ma cam lasase balta.In ultima zi din clasa a 8 a mi-a zis ca nu mai vrea sa fim prietene(pt ca o mintisem cu o chiestie).Am impresia ca Ina a influentato sa faca chestia astaa.Am incercat sa imi cer scuze si sa o recastig, dar ea nu a mai vrut sa fieprietena mea.Acum nu stiu ce sa mai fac.Nu stiu ce sa mai fac ca sa o recastig.Ma ajutati va rog happy.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea si sa ii explici ca tie iti pare rau pentru greseala facuta de tine. Spune-i cat de mult tii la ea, spune-i ca nu ai vrea ca acea noua prietena sa va indeparteze, doar ea poate sa fie prietena si cu tine dar si cu ea. Spune-i cu nu vrei sa o pierzi iar ea sigur va intelege. happy

2 răspunsuri:
| Ardelean_Liana_1976 a răspuns:

PAI, DACA NU E BINE NU TE LUA DUPA MINE, ITI SPUN CA DACA NU MERGE NU-I VINA MEA! Poti sa ii spui cat de mult tii la ea, iar daca nu merge, nu o tine cu forta pentru ca S-AR PUTE ( doar s-ar putea) sa te lase balta asa cum m-a lasat prietena mea! Dar daca chiar ti-o doresti incearca, incearca si iar incearca! Succes!
Funda happy

| Miiihaaa1234 a răspuns:

O prietenie adevarata se naste in timp. ai zis ca va cunoasteti de la gradinita. Ok, dar. stii..increderea se poate distruge intr-o secunda, doar printr-o greseala..pe care poate nu ai vrut sa o faci. Las-o un timp. iar mai tarziu incearca sa vorbesti cu ea, sa te apropii si sa ii arati ca tii la ea..si ca nu zici doar asa. in cuvinte..Trebuie fapte nu cuvinte spuse asa la nimereala. Ai grija cu prieteniile astea ca uneori.te poti pacali in legatura cu acea persoana. Poate nu e cazul tau, dar zic pe viitor! Baftahappy